İbrahim Özdiş’ten Sağlık Bakanına Soru...

İbrahim Özdiş’ten Sağlık Bakanına Soru...
Advert

İbrahim Özdiş, Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı personelin ek ödemelerindeki düşüşleri TBMM’ye taşıdı.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren CHP Milletvekili Özdiş, ek ödemelerdeki düşüşler nedeniyle sağlık çalışanlarının mağduriyet yaşadığını dile getirdi. Özellikle Şehir Hastaneleri bünyesinde çalışan hemşire ve teknisyenlerin ek ödemelerinde ciddi oranda düşüşler yaşandığını kaydeden Özdiş, hekimlerin döner sermaye ödemelerinin de aylarca geriden ödendiğini vurguladı.

HAK ETTİKLERİ ÜCRETLER ÖDENECEK Mİ?

Bakan Demircan’a, doktor, hemşire, teknisyen ve tüm sağlık emekçilerinin hak ettikleri ücretleri ne zaman alabileceğini soran Özdiş, önergesinde şunları kaydetti:

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun Türkiye genelinde bulunan 89 Kamu Hastaneleri Birliğine gönderdiği genelgesinde ilgili birliğe bağlı sağlık tesislerinde görev yapan personele ek ödeme yapılmasına dair açıklama ve bilgilendirme yapılmıştır. Bu çerçevede; 

1-Kamu Hastaneleri Kurumu bünyesinde toplamda kaç personel bulunmaktadır? 

2-Türkiye genelinde faaliyete geçen Şehir Hastaneleri’nde toplamda kaç personel bulunmaktadır? 

3-Şehir Hastanesi bünyesinde çalışmakta olan özellikle hemşire ve teknisyenlerin ek ödemelerinde ciddi oranda azalma olduğu, hatta bazı personellerin hiç ek ödeme alamadığı, bu nedenle binlerce çalışanın mağdur olduğu iddia edilmektedir. Bu iddia doğru mudur?

4-Şehir hastanelerinde çalışmakta olan hekimlerin de ek ödemelerinde azalma olduğu, bu durumun personel arasında ciddi rahatsızlığa neden olduğu iddiaları da konuşulanlar arasındadır. Bu iddia doğru mudur? 

5-Ek ödemelerde herhangi bir azalma söz konusuysa bunun gerekçesi nelerdir? 

6-Döner sermaye ödemelerinin aylarca geriden ödendiği iddiaları doğru mudur? 

7-Türkiye genelinde bulunan Şehir Hastaneleri’nde çalışan personellerden ek ödeme ile ilgili herhangi bir şikayet veya öneri dilekçesi Bakanlığınıza ulaşmış mıdır? 

8-Bakanlığınıza bağlı olarak çalışmakta olan doktor, hemşire, teknisyen ve tüm sağlık emekçilerinin hak ettikleri ücretleri almasını sağlayacak mısınız?

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gündoğdu Basket’ten Önemli Galibiyet
Gündoğdu Basket’ten Önemli Galibiyet
Fizik Tedavi Uzmanları Adana’da Buluştu
Fizik Tedavi Uzmanları Adana’da Buluştu