Polat Doğru Adana Final Okullarında...

Polat Doğru Adana Final Okullarında...
Advert
Adana Final Okulları, Sosyolog-Yazar Polat Doğru ile velileri bir araya getirdi. Okulun tiyatro salonunda düzenlenen etkinlikte Doğru “Anne-Baba-Çocuk-Öğretmen İlişkisi ve İşbirliği” konularını içeren bir seminer verdi.
“Nasıl bir çocuk istiyorsunuz?” ve “Nasıl bir anne baba olmak istiyorsunuz? ” soruları ile seminere başlayan Doğru, katılımcıların kendi iç dünyalarına bir yolculuk yapmalarını ve bireysel farkındalıklarını keşfetmelerini sağladı. Küçük farkındalıkların ve iyileştirmelerin büyük gelişmeler sağlayacağını ifade etti.
Kendi yaşamından örnekler veren Doğru; “Çocukların sınırlara ihtiyaçları var. Ama bunu yaparken öz benliklerini yıpratmayın. Onları ciddiye alın ve iyi yönlerine odaklanın. Değerler konusunda rol model olun, gerilim anlarında esnek olarak onlara ve seçimlerine saygı duyun. Çocuklarınızı değiştirmeye çalışmak yerine kendi özgünlüğünü geliştirmesini sağlayın” diyerek aile içi ilişkiyi belirleyen temel unsurları aktardı. Herkesin kendi sorumluluğuna odaklanması gerektiğinin önemini vurgulayan Sosyolog Polat Doğru anne, baba ve öğretmen ayrımının iyi yapılması gerektiğini söyledi.
“Bütün bunları değerlendirirken çocuklarınızı sabırla, saygıyla sevin çünkü onlar hem özgür olmak hem de sizin çocuğunuz olmak istiyor” diyerek sözlerini tamamladı. Seminer sonrası kitaplarını imzalayan Polat Doğru velilerle de sohbet ederek, onların sorularını cevapladı.
 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız