KOSGEB’den Kadınlara Pozitif Ayrımcılık

KOSGEB’den Kadınlara Pozitif Ayrımcılık
Advert

Mücahit Alper Karcı, “Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz”

Adana İş Kadınları Derneği yöneticilerinin ziyaretinde konuşan KOSGEB Adana Müdürü Mücahit Alper Karcı, Girişimci kadınlara pozitif ayrım yaptıklarını, kuracakları işlerde %80 destek olduklarını söyledi.

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Belgin Özçelik, Yardımcısı Süheyla Gergin, Genel Sekreter Berman Mantı, Sayman Nilgün Ekmekçi, YK Üyesi Ayşe Aslan ve Proje Komisyon Üyesi Ayfer Köni ile birlikte KOSGEB Adana Müdürlüğüne yeni atanan Mücahit Alper Karcı’yı hayırlamak için makamında ziyaret etti.

“KOSGEB’İN İMKANINDAN YARARLANAN SAYISI ARTARSA EKONOMİYE KATKIDA ARTAR”

Her dönem KOSGEB ile iletişim içerisinde olduklarını ifade eden İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, iş hayatına atılmak isteyen her kadının teşvikler konusunda bilgilendirilmesinden yana olduklarını söyledi.

Başkan Özçelik, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Öncelikle Adanamıza hoş geldiniz. Yeni göreviniz hayırlı olsun. İŞKAD olarak KOSGEB ile her zaman birlikte çalışmayı arzuladığımız gibi bilgilendirmelerin sürekli olması taraftarıyız. KOSGEB’in sunduğu imkanlardan ne kadar fazla kişi yararlanırsa girişimci sayısı artacağı gibi ekonomiye katkısı o yönde fazla olacaktır.” Diyerek İŞKAD’ın aydın Türk Kadınını temsil ettiğini, kuruldukları yıldan bugüne Atatürkçü çizgilerinin hiç bozulmadığını, tüm başkan ve üyelerinin çalışıp, yaşadıkları kente ve ülkeye nasıl faydaları olur bilinciyle hareket ettiklerini söyledi.

“İŞ KADINLARININ FAAİLİYETLERİNİ ARTTIRMASI TERÖRÜN AÇTIĞI YARAYI İYİLEŞTİRİR”

KOSGEB eski müdürü Hüseyin Şen’in bıraktığı iyi izlenimleri devam ettirerek üzerine iyi birşeyler koyarak geliştirme amacında olduklarını belirten KOSGEB Adana Müdürü Mücahit Alper Karcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Girişimcilik Destek Programı kapsamında kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Kadınların kuracakları işlerde %80 destekliyoruz. Bu bulunmaz fırsatı mutlaka değerlendirmelidirler. Her türlü kolaylığı tüm çalışma arkadaşlarımızdan bulabilirler. İŞKAD olarak bu konuda bizleri teşvik edeceğinize inancım tamdır. İŞKAD, iş yaşamına dahil olmak isteyen kadınlara önemli rol oynamaktadır. Özellikle Fetöcü terör örgütünün dernekçilikte açtığı yara, siz iş kadınlarının faaliyetlerini daha fazla arttırmasıyla iyileştirilebilir. Kadınlarımızın iş hayatına atılması dernek, vakıf ve cemiyetlerde yer alması, iş dünyasında ivme kazanmalarına yardımcı olur. Bu sebeple sizin gibi derneklere ve faaliyetlere ihtiyaç vardır.” Diye konuştu.

İŞKAD yöneticilerinin ziyaretinde KOSGEB’de çalışan Kobi Uzmanı kadınlar hazır bulundu.

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu