Dr. Erçin Çıtırık’tan ESRA EROL Açıklaması..

Dr. Erçin Çıtırık’tan ESRA EROL Açıklaması..
Advert

 

Dr. Erçin Çıtırık’ın avukatlarından Esra Erol’da adlı program için yazılı açıklama geldi..

AÇIKLAMANIN TAM METNİ:

Uzun bir süreden bu yana Esra Erol’da adlı magazin programında müvekkilimiz Erçin Çıtırık, ailesi, eşi ve şirketleri hakkında asılsız, kabul edilemez ve basın özgürlüğü sınırlarını aşan yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlar çok uzun yıllardan bu yana Tıp etiğine bağlılığı ile tanınan müvekkillerimizi akıl ve izan dışı bir kurmaca ile bir yerlere çekmeye, bir oyuna düşürmeye yönelik olarak değerlendirilmektedir.

Bu yönde Esra Erol’da adlı programa müvekkillerimiz adınagönderdiğimiz tekzipler yayıncı kuruluş tarafından yayınlanmamasına karşın yayında tarafımızın sessiz kaldığı sürekli olarak vurgulanmaktadır.

Yayında kim olduğu, ne olduğu belirsiz kişilere söz verilerek müvekkilimizin şirketini kapattığı da ileri sürülmüştür.

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, gerek yayıncı kuruluş, gerek yapımcı kuruluş gerekse stüdyoda bulunan başta Esra Erol olmak üzere, müvekkillerimiz ve onların ailesi hakkında gerçeğe aykırı iftira niteliğinde açıklama yapan program katılımcıları ile sosyal medyada bu akıldışı iddialardan etkilenerek hakaret eden kişiler hakkında Ekim ayından itibaren yirmiden fazla Adana ve İstanbul Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusu yapılmış, Asliye Hukuk Mahkemelerinde çeşitli davalar açılmış, bu davaların bir kısmında tedbir kararları alınmıştır.

Erçin Çıtırık ve ailesi, uzun süreden beri pervasızca yapılan yayınlarda kendilerine atılan bu iftiraları koşulsuz bir şekilde red ettikleri gibi, bu iftiralara boyun eğmeyeceklerini de kamuoyunun bilgisine sunarlar.

Müvekkillerimiz bugüne kadar mahkemelere başvurmuş olmaları nedeniyle basına herhangi bir açıklamada bulunma gereği duymamışlardır.

En son 11 Aralık 2017 tarihli yayında, müvekkil şirketin kapandığı yönündeki gerçek dışı iddiaların ileri sürülmesiyle bu açıklama yapılmak zorunda kalınmıştır.

Çuko-Med ve ortakları bugüne kadar binlerce hastaya en son teknolojik cihazlar ve bunları kullanan en yetkin hekimlerletıp etiğine ödün vermeden bağlı olarak hizmet veren, Esra Erol’da gibi magazin programlarının gerçeklikten uzak hayal dünyasında yaratılmış ve kesinlikle müvekkillerimizi bir oyuna çekmeye yönelik hazırlanmış iftiralarla lekenemeyeceksaygın bir kuruluştur.

Müvekkil şirket Çuko-Med’in de tıpkı Erçin Çıtırık ve ailesinin yaptığı gibi, basın özgürlüğü sınırlarını aşan, müvekkillerimize yöneltilmiş yalana dayalı, kişilik suikastinedönüşmüş, dedikodu boyutunu bir nebze bile aşma becerisini göstermeyen ve bugüne kadar yapılan yayın niteliğine bakıldığına ileride herhangi bir nitelik sıçraması yapma ihtimali de pek gözükmeyen bu program ve katılımcılarıhakkında mahkemeler nezdinde hukuksal yollara başvuracağını ve bu yayında sorumlu olan herkesten adalet karşısında hesap soracağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

ÇUKO-MED LİMİTED ŞİRKETİ , ERÇİN ÇITIRIK ve AİLESİ ADINA VEKİLLERİ

AVUKAT BÜLENT BÜYÜKDAĞ-AVUKAT TAYLAN ÖZGÜR EKER

AVUKAT CEYDA ESAY BÜYÜKDAĞ

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız