Hazır Kıyma ve Ucuz Sucuğa Dikkat

Hazır Kıyma ve Ucuz Sucuğa Dikkat
Advert
Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Saruhan Yağmur ile Adana Kebapçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Şefik Arslan, kentteki bir kebapçıda basın toplantısı düzenleyerek kaçak at ve eşek kesimlerine ilişkin bilgiler aktardı.
Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Saruhan Yağmur kaçak at ve eşek etlerinin geçmiş dönemde mecliste, askeri birliklerde, yurtlarda tüketildiğinin ortaya çıktığını hatırlatarak, “Kasaplarda böyle bir şey olsa bile biz yakalarız, aynı anda teşhir ederiz ve dükkanını açtırmayız. Bu etler hazır kıymada, ucuz sucuklarda kullanılıyor. Tek isteğim var. Valimizden görev ve yetkilerimizi biraz daha açmasını istiyoruz. Denetlemeye bir yere kadar yetkimiz var” ifadelerini kullandı.
Başkan Arslan da, tek tırnaklı etlerin Adana'da tüketilmediğini belirterek, “Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla kebapçılara, lokantaya gidebilirler. Bu olaylar kebapla anılan Adanamızın prestijine gölge düşürüyor. Emin olun bu etler bizim esnafımız tarafından tüketilmemektedir. Tenezzül de etmezler. Dana eti bile girmez kebapçılara. Tek tırnaklı hayvan kesenlerin 25 yıldır adresleri değişmedi. Aynı şahıslar. Ama haberler yapılınca gidip yakalıyor görevliler. Neden daha önce müdahalede bulunmadılar? Görev ve denetim yetkisi olan kurumların görevlerini yapmadıklarına inanıyorum” diye konuştu.
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlk Satışta Tapu Harcı İstisnası Geldi...
İlk Satışta Tapu Harcı İstisnası Geldi...
Güney Adana Kalkınma Programı Sunumu
Güney Adana Kalkınma Programı Sunumu