Taşeronlar, Kadro Başvurusu Muhatabını Bulamıyor

Taşeronlar, Kadro Başvurusu Muhatabını Bulamıyor
Advert
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesiyle büyük heyecan yaratan taşeronlara kadro uygulaması Adana Şehir Hastanesi’nde engellerle karşılaşıyor, sekteye uğratılıyor. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’nun detaylandırmasıyla birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da kollar sıvandı. Çalışmalar tıkır tıkır işliyor. 
Sadece bir kurum hariç.!
Taşeronların kadroya geçirilmesi noktasında sadece Adana Şehir Hastanesi’nde bilinmezlik ve kaos yaşanıyor. 
Kamu hastanelerinden Şehir Hastanesine geçiş yaptırılan 750 taşeron çalışanına da bu hakkın tanınmış olmasına karşın, hastanede başvuru merkezi halen oluşturulmadığı gibi personele izin de verilmiyor. 750 taşeron çalışanı İl Sağlık Müdürü de daahil iki gündür çalmadık kapı bırakmamasına rağmen sesini duyuramıyor. 
Daha açık bir ifadeyle Adana Şehir Hastanesi yönetimi adeta muhalefet partisinin neferi gibi çalışıyor. 
BAKAN SARIEROĞLU DÜN NE DEMİŞTİ?
Taşeron işçilere kadro düzenlemesine yönelik konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu şunları söyledi: 
"Uzun zamandır beklenen düzenleme olması nedeniyle tarihi bir çalışmayla geçen yılı tamamladık. 24 Aralık'ta KHK çıktı. Dün itibariyle emekçi kardeşlerimiz başvurularını vermeye başladı. Çalışmamızı dört aşamada gerçekleştirdik. Taşeron tanımı içinde kamuda kim varsa hepsini dahil etmiş durumdayız. Süre kısıtı koymadan tüm personel alımına dayalı hizmet alımı ihaleleri kapsam içinde. 450 bin kişiyi sürekli işçi kadrosuna alıyoruz. İkinci aşamada belediye, il özel idareleri, belediye şirketlerinde çalışan kardeşlerimizle ilgili. Buradaki rakam da 450 bin. Bu işi gölgelemek adına algı çalışmaları, bilgi kirlilikleri, çalışanların haklarında geriye gidiş varmış gibi gösterilmesi çalışmanın büyüklüğüne gölge düşüremeyecek. Toplamda 1 milyon 20 bin kişi. 4C statüsünü de kaldırıyoruz. En ufak bir aksaklık olmaması için bütün birimlerimizle çalışma içindeyiz." 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak
Öğrencilerin Barınma Sorunu TBMM Gündeminde
Öğrencilerin Barınma Sorunu TBMM Gündeminde