Abdurrahman Yeşiltaş’tan 5 Ocak Mesajı

Abdurrahman Yeşiltaş’tan 5 Ocak Mesajı
Advert

AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurahman YEŞİLTAŞ 5 Ocak Adananın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
 

 Milletimizin bağımsızlığına olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 96 yıl önce 5 Ocak 1922 tarihinde Adana'da, 06 Ocak'ta ise Ceyhan'da tezahür ettiğini belirten Yeşiltaş, şunları kaydetti:

 'Adanamız işgal yıllarında Fransızlar ve onların yanında gelen Ermeniler tarafından tarihte eşine az rastlanır bir zulme ve anarşiye maruz kalmıştır. Bu memleketin kahraman evlatları baskı ve zulme karşı her zaman dik durmuş, genç nesillere örnek bir kahramanlık destanıyla Adana’yı düşmandan temizlemiştir. Kahramanlıklarıyla tarih içerisindeki görevini fazlasıyla yerine getirmiş ve milletimizin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya kanıtlayarak büyük destanın üzerine düşen bölümünü yazmıştır. Adana, Kuva-yı Milliye ruhuyla, bağrından birçok yiğidi çıkartarak Anadolu’da bir destan yazmış, gösterdiği kahramanlıklarla bu bereketli toprakları düşman çizmelerine çiğnetmemiştir" dedi.

Kurtuluş yıllarımız, bizim aynı zamanda gururla andığımız, göğsümüzü kabarttığımız ve ecdadımızı hayırla yâd ettiğimiz yıllardır. Bu nedenle, bugün sahip olduğumuz vatanımızın, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kıymetini bilmeliyiz. Bu günleri istiklalimizin, bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin korunması ve ilerlemesi yolunda atılan yeni bir adım olarak görmeliyiz. Geleceğe yön verirken, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak bu önemli değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak adına yaşamak ve yaşatmak ortak sorumluluğumuz olmalıdır. Gösterdiği kahramanlıklarla bu bereketli toprakları düşman ayaklarına çiğnetmeyen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bu duygu ve düşüncelerimle Hemşerilerimin 5 Ocak Kurtuluş Bayramını kutluyorum."

 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak
Öğrencilerin Barınma Sorunu TBMM Gündeminde
Öğrencilerin Barınma Sorunu TBMM Gündeminde