Adana’da 'Askıda Yemek' İle İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürüyor

Adana’da  'Askıda Yemek' İle İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürüyor
Advert

Adana’da Askıda Yemek Uygulamasıyla İhtiyaç Sahiplerini Doyuruyorlar…

Adana’da bir lokanta tarafından başlatılan 'Askıda yemek' uygulaması kapsamında, işletme sahibi ve hayırsever müşterilerin katkılarıyla ihtiyaç sahipleri günlük olarak karınlarını doyurabiliyor.

Adana'da, Köprü Yardımlaşma Derneği tarafından başlatılan 'Askıda yemek' uygulaması kapsamında, işletme sahipleri ve hayırsever müşterilerin katkılarıyla ihtiyaç sahipleri günlük olarak karınlarını doyurabiliyor. Kent merkezindeki Yeni Baraş Adana koleji karşısında faaliyet gösteren Büyüksaat Çorbacı askıda yemek uygulaması başlatıldı. 

İşleme Sahibi ve Köprü Yardımlaşma Derneği başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, Adana Valiliğince Güney Adana Kalkınma Programı kapsamındaki “İyilikte Bir-İz” projesi çerçevesinde askıda yemek uygulaması başlattı.

İslam'ın teşvik ettiği yardımlaşma görevini en iyi şekilde ifa edebilmek için gayret gösterdiklerini dile getiren Yıldırım, Büyüksaat çorbacımızda askıda yemek projemizle, Balcalı hastanesi hasta yakınlarına, Sokakta kalanlara, Yetim, dul ve yaşlı ihtiyaç sahiplerine, kağıt ve atık toplayıcılarına, Sokak hayvanlarına, Sıcak yemek, Çorba, Aşure dağıtımını yaptıklarını, bazen kendi imkanlarımız, bazen hayırseverlerimizin destekleri ile devam ediyoruz. ”dedi

İkram kartı uygulamamız var. Hayırseverler 5 TL’ye aldıkları bu kartları yolda gördükleri, açım diye dilenenlere veya tanıdıkları çalışamayacak durumdaki ihtiyaç sahiplerine veriyorlar. Bizde müessesemize gelen bu ihtiyaç sahibine çorba ve günün yemeğini ikram ediyoruz. Müessesiz  bir aşevi işlemi görüyor..İhtiyaç sahipleri kendileri karınlarını doğurdukları gibi. Evlerine de evde kaç kişi varsa o kadar yemeği ücretsiz veriyoruz. Bazı yetim, yaşlı ve kimse size yemek gönderiyoruz..

 Günlük olarak ihtiyaç sahibi birkaç ailenin karınlarını doyuran Bekir Fevzi Yıldırım, daha çok aileye ulaşabilmek için bu uygulamayı sosyal medya hesaplarından paylaştı. Paylaşımı çok sayıda insan beğenip paylaşınca askıda yemek uygulamasına geçildi. Lokantaya gelen müşteriler yemeklerini yedikten sonra hesabı öderken, fazladan verdikleri para askıda yemek uygulamasına aktarılıyor ihtiyaç sahipleri için bedava yemeğe dönüştürülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlk Satışta Tapu Harcı İstisnası Geldi...
İlk Satışta Tapu Harcı İstisnası Geldi...
Güney Adana Kalkınma Programı Sunumu
Güney Adana Kalkınma Programı Sunumu