“500 Bin Lira Vermezsen Kocana Söyleriz”

“500 Bin Lira Vermezsen Kocana Söyleriz”
Advert
Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şubenin bugün gerçekleştirdiği operasyonda 12 kişi gözaltına alınırken, olayın bir boyutunun Adana’da tanınmış bir bilirkişinin (aynı zamanda mali müşavir) yanında çalışan kadına şantaj yapılmasını da içerdiği öğrenildi.. 
Aralarında gazeteci olduğunu iddia eden bir şahsın da bulunduğu çete elemanlarının, meşhur bir bilirkişinin yanında çalışan kadın personele şantajda da bulunduğu ileri sürüldü.. 
İddiaya göre, çete mensupları kadına ‘Patronunla ilişkin var.. Bize 500 bin TL vermezsen bunu kocana belgeleriz...” dedi.. Çaresiz kadın patronuyla birlikte çete elemanlarının dediğini yapmak zorunda kaldı.. 
Ancak Organize suç çetesinin hesabı Adana Emniyetinden döndü.. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri "tefecilik, şantaj ve yağma için çıkar amaçlı suç örgütü" kurulduğu ihbarı üzerine yaptıkları 3 aylık takibin sonucunda 1'i kadın 12 zanlının "tefecilik ve yağma için çıkar amaçlı suç örgütü" kurduğunu tespit etti.. 
Polis yapılan bu takipler sonucunda bugün şafak vakti operasyon için düğmeye bastı.. Özel harekat polisinin de katılımıyla eş zamanlı olarak 15 ayrı adrese baskın yapıldı. Baskında 1'i kadın 12 çete üyesi yakalandı.. Aralarında gazeteci olduğunu ileri süren bir şahıs da yer alıyor.. 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkin “Organizasyonu Değil Çözümü Büyütün”
Alkin “Organizasyonu Değil Çözümü Büyütün”
Osmaniye Dahil 12 İl, Büyükşehir Oluyor
Osmaniye Dahil 12 İl, Büyükşehir Oluyor