Şikayetler ve Tanıklar Yağmur Gibi.!

Şikayetler ve Tanıklar Yağmur Gibi.!
Advert
Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şubenin dün sabah gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınanlarla  ilgili şok iddialar ortaya atılıyor ..
Avukat Mehmet Akif Köksal adlı avukatın, Turgut Özal Bulvarı’ndaki bir akaryakıt istasyonuna ruhsat alınması noktasında gözaltındaki Yaşar Berçin adlı şüpheli ile birlikte hareket ettiği, (avukatlık sözleşmesi adı altında) 375 bin liralık dolandırıcılık olayının sözkonusu olup olmadığı soruşturuluyor.. Soruşturmanın salt bu çerçevede dosdoğru MHP’li bir belediye meclis üyesine kadar uzanabileceği belirtiliyor..
Ayrıca Adana Adliyesinde görevli zabıt katibi Gökhan Yılmaz da gözaltında.. Bu şahsın çete mensuplarına istenilen kişiler hakkında mahkeme kararlarının fotokopilerini gizlice sızdırdığı vurgulanıyor.. 
Çeteye yönelik soruşturmanın bir tek olayla ilgili olmadığı, yağmur gibi yağan şikayet başvuruları üzerine dosyanın kapsamının genişletildiği edinilen bilgiler arasında.. 
Bunlar arasında faizle para verilen bir veterinerin borcunu ödeyememesi üzerine çiftliğindeki hayvanların yağmalanması bile var.. Özel hayata tecavüz, şantaj, tefecilik, yağma mağdurları teker teker emniyete ifade için çağrılıyor.. 
Milli Emlak’a ait ‘olumsuz cevap içeren’ yazışmalarının adam kullanma vasıtasıyla postadan alınıp tahrif edilerek olumluya çevrildiği iddiası da emniyetçe soruşturuluyor.. 
Gözaltındaki Yaşar Berçin ve Ahmet Atma’nın, üzerine çöreklenmeye çalıştıkları kişilere gazeteci (!) olduğunu iddia eden Ercan Yılmaz’a sosyal medyadan tehdit ve hakaret ettirdikleri iddialar arasında.. 
Öte yandan gözaltına alınan 12 kişiden üçünün Ankara’da yakalandığı öğrenildi.. Operasyonların devam etmesinin sürpriz sayılmaması gerektiğine dikkat çekiliyor.. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak
Öğrencilerin Barınma Sorunu TBMM Gündeminde
Öğrencilerin Barınma Sorunu TBMM Gündeminde