İşadamları FETÖ’den Tekrar Tutuklanıyor

İşadamları FETÖ’den Tekrar Tutuklanıyor
Advert
 
Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı Çağdaş Erol’un itirazı üzerine FETÖ/PDY davasında yargılanmakta olan bazı işadamlarına yönelik tutuklama kararı çıktığı ileri sürülüyor. Buna göre Ali Kazım Başaran’ın tutuklanıp cezaevine konulduğu iddia ediliyor. Diğerleri hakkında kesin bir bilgi elde edilemedi. 
Çatı davada tahliye olan işadamlarının tutuklanma talebi mahkeme heyeti tarafından reddedilirken tutuklular tahliye edilmişti.
Mahkeme savcısı Cuma günü mesai saati bitimine doğru tahliyelere itiraz etti. Ve, bunlardan Başaran Cam sahibi Ali Kazım Başaran'ın tutuklandığı iddia ediliyor. Öğrenildiğine göre Başaran, şehir dışında iken kendisine gelen telefon üzerine “Gelip teslim oluyorum” dedi ve bunu yaptı. 
Öte yandan Kardeşler Unlu Mamülleri sahibi Ali Koçaklı ve Erciyes İnşaat sahibi Muammer Beluk'un ise kaçtığı ileri sürülürken savcının tutuklama talebinde adı geçen diğer sanıkların durumu belirsizliğini koruyor. 
 
GÜNIŞIĞI OTELİ’NE GİTMİŞLER... 
 
Bu arada, N.P. adlı bir gizli tanığın, Adana’da bazı işadamlarının bir süre önce h15 Temmuz’un planlayıcısı Adil Öksüz’ün iki gün konakladığının belirlendiği Günışığı Oteli’ne gidip toplantılara katıldığı yönünde ifade verdiği bilgisine ulaşıldı. 
Gizli tanığın haklarında tutuklama kararı çıkan işadamlarını da saydığı öğrenildi. 
Hatırlandığı üzere otelin sahibi, genel müdürü, eşi ve bazı çalışanları tutuklanarak cezaevine konulmuştu. 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gündoğdu Basket’ten Önemli Galibiyet
Gündoğdu Basket’ten Önemli Galibiyet
Fizik Tedavi Uzmanları Adana’da Buluştu
Fizik Tedavi Uzmanları Adana’da Buluştu