OKTAY GİRGİN’in Ölümü ve Yaşar Berçin...

OKTAY GİRGİN’in Ölümü ve Yaşar Berçin...
Advert
Ali PEKMEZCİ 
 
Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından gözaltına alınan ve aralarında Yaşar Berçin, Ahmet Atma, Ercan Yılmaz’ın (gazeteci olduğunu iddia ediyor) da yeraldığı 12 kişilik tehdit, şantaj, tefecilik ve yağmalama çetesiyle ilgili ortada tam 80 kişilik mağdur listesi var.. 
Savcılıkça bu yüzden 12 gün gözaltı süresi istendiği hatta bu sürenin daha da artabileceği bildiriliyor.. 
Ayrıca soruşturma kapsamında şimdiye kadar hiç bilinmeyen, duyulmayan bilgiler elde ediliyor.. Çetenin eline kan mı bulaştı.? Bu sorunun yanıtı soruşturma sonucunda elde edilecek.. 
Adana’da Rotary Anadolu Lisesi Müdürü Oktay Girgin bundan tam 12 yıl önce hayatını kaybetmişti.. Oktay Girgin’in ölüm sebebi kaza mı cinayet mi sorusu cevabını arıyor.. 
Polise gelen ihbarlar, okul müdürünün çete liderinden faize aldığı parayı ödeyemediği ve bu yüzden sık sık tehdide uğradığı yönünde.. O dönemde Yaşar Berçin de okulun Aile Birliği Başkanıydı.. 
Cinayetle ilgili olarak okulun hademesi Süleyman Coşkuner dün emniyete çağrılarak ifade verdi, okulun damından düşerek (!) öldüğü ileri sürülen Oktay Girgin’in faili meçhul dosyası aydınlanmaya çok yakın görünüyor.. 
Peki Süleyman Coşkuner kim.!
Bir dönem Yaşar Berçin’in mali müşavirliğini yapan İsmail Coşkuner’in amcasının oğlu.. İsmail Coşkuner de çağrıldığı KOM Şubede Yaşar Berçin hakkında çok önemli bilgi ve belgeler verdi..
Bunlar arasında tefecilik, sahte şirket kurulması, Yüreğir Belediyesi’nde 2004-2009 yıllarında arasında işçilerin bankamatik kartlarının gasbı,  Mehmet Abacı tarafından belediyedeki bazı ihalelere müdahale ettirilmesi ve adam dövülmesi yer alıyor.. 
Çeteye yönelik toplam 80 kişilik mağdur ve şikayet listesiyle ilgili ifade alınma süreci bu hafta da devam edebilir.. 
 
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız