ATO Heyeti, KOSGEB’in Yeni Müdürü M. Alper Karcı’yı Ziyaret Etti

ATO Heyeti, KOSGEB’in Yeni Müdürü M. Alper Karcı’yı Ziyaret Etti
Advert

Destek kullanım oranını artırmalıyız

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu, KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevine başlayan Mücahit Alper Karcı’yı ziyaret ederek, desteklerden etkin yararlanılabilmesi için daha fazla işbirliği yapılması gerektiğini bildirdi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Emin Yumuşak, Yönetim Kurulu Üyeleri Zübeyt Şendur, Emine Nargile, Erdinç Güneyli, Mehmet Şah Aba, Şahin Güneşer, Ziya Alim Koçer, Meclis Üyesi Cemal Akın ile Genel Sekreter Vekili Birol Yarman’dan oluşan ATO heyeti ile KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde bir araya gelen Mücahit Alper Karcı, desteklerden tüm işletmelerin yararlanabilmesi için her türlü hizmeti vermeye hazır olduklarını söyledi. Karcı, “KOSGEB’in birincil görevi, küçük ve orta ölçekli işletmelere üretim artışıyla birlikte başta istihdam ve ihracat olmak üzere her alanda  destek olmaktır. Her dönem, değişik başlıklar altında teşvikler uygulanıyor. Özellikle İşbirliği-Güçbirliği desteğimiz, ticaret yapan üyelerinizin, imalatçılarla birlik olarak üretim faaliyetlerine de başlaması için önemli bir fırsat. İşletmelerin, KOSGEB’i iyi takip edip, sektörleriyle ilgili alanlardaki teşviklerden mutlaka yararlanmaları gerekiyor. İşletmelerin bu teşvikler konusunda bilgilendirilmelerine yönelik olarak Ticaret Odası ile her türlü işbirliğine hazırız” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Atila Menevşe de, KOSGEB KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevine başlayan Mücahit Alper Karcı’ya başarı dileğinde bulunarak, “Gerek Odamızın, gerekse KOSGEB’in hedefleri belirli noktalarda benzerlik gösteriyor. Ancak, Adana’nın KOBİ desteklerinden yararlanma oranı yeterli düzeyde değil. Üyelerimizin desteklerden en üst seviyede yararlanması için tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini artırmamız gerektiğini düşünüyoruz. Açılan tüm destek programlarına ilişkin kapsamlı bilgiyi üyelerimize daha etkin şekilde ulaştırmamız gerekiyor. Şu ana kadar KOSGEB ile sürdürdüğümüz güçlü iş işbirliğini en üst seviyeye çıkararak, üyelerimizin desteklerden yararlanma oranını yükseltmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Ziyarette, KOSGEB’in mevcut destekleri ve 2018 itibarıyla değişikliğe uğrayan teşviklerdeki ayrıntıları kapsayan bilgilendirme toplantısı düzenlenmesi için görüş birliğine varıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu