Hazine Arazileri Nasıl Gasbedildi.?

Hazine Arazileri Nasıl Gasbedildi.?
Advert
Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından aylar süren teknik ve fiziki takip sonucunda ele geçirilen 12 kişilik tehdit ve şantaj çetesinin liderinin hazine arazilerini resmi evrakta sahtecilik yapmak suretiyle nasıl üzerine aldığı da gün yüzüne çıkıyor..
Çetenin lideri olduğu belirtilen Yaşar Berçin’in, Sarıçam’da ecri misil ödemek suretiyle hazineye ait arazileri kullanmak için Milli Emlak’a yaptığı başvurulara gelen olumsuz yanıtları sahtecilik yaparak olumlu gibi gösterdiği ileri sürülüyor..
Buna göre sistem şöyle işliyordu: 
Hazineye ait arazi için Milli Emlak’a gerçekleştirilen başvurunun yanıtı, PTT’deki adamları vasıtasıyla önce çetenin eline geçiyordu.. Buhar tutularak açılan mühürlü resmi zarfın içindeki yazı, çetenin profesyonel elemanlarınca olumlu olarak değiştirildikten sonra tekrar postadan yoluna devam ediyordu.. 
Bu yöntemle gasbedildiği ileri sürülen Sarıçam’daki hazine arazileri KOM Şube tarafından Ankara’da titizlikle soruşturuluyor.. Bu bağlamda, birçok yazışmada Ankara’dan yola çıkan resmi yazılarla Adana’ya ulaşanların birbirinden farklı olduğu ortaya çıktı..
Bu arazilerin Yaşar Berçin ve eşi A.B. adına olduğu öğrenildi.. 
 
 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uludağ’ın Eşinden Önemli Projeye Destek...
Uludağ’ın Eşinden Önemli Projeye Destek...
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da