Silahların Çekildiği O Arsa İçin Açıklama..

Silahların Çekildiği O Arsa İçin Açıklama..
Advert
“Beton değil yeşil alan istiyoruz”
Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Veterinerlik arazisinin satmak ve imara açılmak suretiyle betonlaşmasına izin verilmemesi gerektiğine dikkat çekmek maksadıyla sık sık sosyal medyada #adanasahipsizdegil söylemini de kullanan  Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş’un Sosyal Medyada üzerinden “Beton Yığını İstemiyoruz “ sloganıyla başlattığı çağrıya Adanalılar sessiz kalmayarak destek verdi.
Çukurova ilçesi hudutlarında yer alan Turgut Özal bulvarı üzerindeki Tarım il müdürlüğüne ait 33.000 m2 lik Veterinerlik arazisinin son zamanlarda bazı çevreler tarafından satılmak ve imarının değiştirilmesi sonucu yaklaşık 800-1000 dairelik bir ‘Beton Yığınına’   dönüştürülmesi söylentisi bile tepkiyle karşılandı. Kaldı ki yakın zamanda buranın satılmasına aracılık etme kavgası yüzünden iki müteahhittin adamlarının  silahlı kavgasını basından tüm Adana izledi.
“Adanalılar olarak Veterinerliğin Beton Yığınına dönmesini istemiyoruz” diyen Başkan Vursavuş, Bizler o arazinin illa bir şey olacaksa Adanalının nefes alacağı ağaçların olduğu insanların evcil hayvanlarını gezdirebildikleri, yaşlılarımızın geri kalan yaşamlarında torunlarıyla gelip oturabildikleri bir park olmasından yanayız” dedi.
Doğal, sosyal ve kültürel yapısı yozlaşmadan gelişen bir kentte yaşamak istediklerini vurgulayan Vursavuş; “İnsanların, hayvanların kuşların uğrak yeri olan buranın betonlaştırılması  hayata, canlıya büyük zararlar verecektir. Bu sebepten dolayı yeşil alanın betonlaştırılmasına karşıyız.” Şeklinde konuştu.
AYAMDER Başkanı Vursavuş, ayrıca, change.org de (http://chn.ge/2mAWXRa) imza kampanyası başlatarak herkesin bu çağrıya destek vermesini de istedi.
O HABERİ OBJEKTİFA ADANA’YA DUYURMUŞTU: 
Adana’da inşaat dünyasını sarsan gelişme..
Turgut Özal Bulvarı’nda Kebapçı Hasanusta karşısındaki Tarım İl Müdürlüğü lojmanlarının bulunduğu 33 dönümlük arsa karşılıklı silahların çekilmesine yol açtı..
İmarda resmi kurum alanı olarak görünen ve Veterinerlik Kontrol Enstitüsü olarak bilinen arsa hiçbir şekilde satışa çıkartılmadı.. Ancak Adana’da bu arsayla ilgili spekülasyonlar ve gerginlikler bitmek bilmiyor.. 
İddiaya göre, son olarak G.M. adlı bir müteahhit, ‘bu arsayı bağlama’ garantisi vererek N.B. adındaki müteahhitten 2 milyon lira para aldı.. Ancak aradan geçen süre içerisinde arsa alımı gerçekleşmeyince taraflar arasında gerginlik ve sürtüşme başladı..
Öne sürüldüğüne göre, müteahhit N.B. Kanalboyu üzerindeki inşaat bürosuna giderek G.M’den parasını istedi, çıkan tartışma üzerine silahlar çekildi..
Bu olayın ardından bu kez de G.M. ve yanındakiler müteahhit N.B’nin Turgut Özal Bulvarı üzerindeki bürosunu akşam saatlerinde bastığı, burada da karşılıklı silahların çekildiği ileri sürüldü.. 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Adana Polisi 8 Kişiyi Gözaltına Aldı
Adana Polisi 8 Kişiyi Gözaltına Aldı