Askeri Yetkilileri Görünce: Neden Geldiniz?

Askeri Yetkilileri Görünce: Neden Geldiniz?
Advert
Isparta’da düşen uçakta şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu
Eskişehir’den havalandıktan kısa bir zaman sonra Isparta Yalvaç'ta engebeli bir bölgede yoğun sisten dolayı düştüğü tahmin edilen CASA tipi askeri eğitim uçağın düşmesinden sonra için şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu.
Eskişehir’de kalktıktan sonra Isparta’da radardan çıkan askeri uçağın düşmesiyle şehit olan Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa, Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ve Hava Uçak Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Kadir Arlı'nın ailelerinin evlerine acı haber zor da olsa verildi.
ANNE’DEN ASKERLERE ACI SORU
Uçak kazasında şehit düşen Teknisyen Kıdemli Astsubay Başçavuş Ömer Faruk Arlı'nın camda bekleyen annesi askeri yetkilileri gördükten sonra 'Neden geldiniz' diye sorması acı haberi vermeye gelen askerleri bir kere daha üzdü. Şehidin annesine ziyarete geldiklerini söyleyen askerler daha sonra eve girerek oğlunun şehit olduğunu acı bir şekilde söyledi.
ŞEHİT HABERİ BABAYA VERİLDİ
Bir diğer şehit Ordu’nun Fatsa ilçesinde baba evi olan Şehit Binbaşı Ümit Karamustafa’nın ailesine acı haberi Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve protokol üyeleri Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan evlerine giderek baba Sebahattin Karamustafa’ya verdi.
ŞEHİT HABERİNİ EŞİ ALDI
Şehit Teknisyen Kıdemli Astsubay Başçavuş Ömer Faruk Arlı'nın da acı haberi ise uçağında kalkış yaptığı Eskişehir'de ikamet eden eşi Berna Arlı'ya verildi. Acı haberin verilmesi sonrasında şehidin evine Türk bayrağı asıldı.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Adana Polisi 8 Kişiyi Gözaltına Aldı
Adana Polisi 8 Kişiyi Gözaltına Aldı