Türkmen “Destekleme Primleri Neden Ödenmiyor?”

Türkmen “Destekleme Primleri Neden Ödenmiyor?”
Advert
Tarımsal ürünlere verilen destekleme primlerinin ödemelerinde yaşanan gecikmeler Meclis gündemine taşındı. CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, destekleme prim ödemelerinde yaşanan gecikmenin üretici ve çiftçiyi zor durumda bıraktığını belirterek, gecikmelerin nedenlerini sordu.

“Desteklerin ödenmemesi çiftçinin borcunu katlayarak çoğaltıyor”

TÜRKMENGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. Adana il ve ilçelerinde son dönemlerde ödenmeyen tarımsal desteklemeler nedeniyle çiftçilerin mağdur olduğunu ifade eden Türkmen, “ayçiçeği, mısır, buğday, gübre ve mazot desteklerini alamayan çiftçilerimiz ekonomik açıdan zarar görmektedir. Çiftçinin cebinde ekeceği tohum için bile para kalmamış, bu nedenle bankalardan yüksek faizlerle kredi kullanmak zorunda kalıyor, dolayısıyla borçları katlanarak çoğalıyor” dedi.

“Üreticiyi mağdur . Ödemeleri yapın

Tarım Bakanı Fakıbaba’ya, tarımsal destek prim ödemelerinin gecikme nedenini soran Türkmen, Adana ve ilçelerinde ayçiçeği, mısır, buğday, gübre ve mazot desteklerinin ne zaman ödeneceği hakkında bilgi istedi. 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Adana Polisi 8 Kişiyi Gözaltına Aldı
Adana Polisi 8 Kişiyi Gözaltına Aldı