Fehime Kaya’dan Şok İddia...

Fehime Kaya’dan Şok İddia...
Advert
 
Bir süre önce kalp krizi geçirerek vefat eden ülkücü camianın önde gelen isimlerinden Ahmet Salih Kaya’nın eşi Fehime Kaya, kocasının ölümünü İYİ PARTİ’den ihraç edilmesine bağladı..
Fehime Kaya’nın açıklamasının tam metni şöyle:
“KAMUOYUNA DUYURUMDUR...
Aktif siyasete 2003 yılında MHP’nin İzmir  Konak İlçe teşkilatında  başladım.
MHP’nin 7 Haziran 2015 Tarihinde yapılan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde % 13,1 oranında oy alarak 80 Milletvekili, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde ise; % 11,9 oranında oy alarak 40 Milletvekili kazanmasının ardından kayıtlı Genel Merkez Delegelerinin ekseri çoğunluğunun imza vererek almış oldukları Olağanüstü Genel Merkez Kongre kararı doğrultusunda
15 Mayıs 2016 Tarihinde Ankara Büyük Anadolu Otelinde yapılan kongrede 4 Genel Başkan adayından MERAL AKŞENER Hanımefendi’ye destek verdim.
16 Nisan 2017 Tarihinde Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemi için yapılan ‘’EVET HAYIR’’ referandumunda ekibimle birlikte ‘’HAYIR’’ kampanyası üzerinde çalışmalar yaptım.
12 Eylül 2017 tarihinde MHP Adana Çukurova İlçe Teşkilatından MERAL AKŞENER Hanımefendi’nin başlatmış olduğu AKŞENER HAREKETİ’ne
destek amacı ile istifa ederek ayrıldım.
Ankara’da; 25 Ekim 2017 Tarihinde yapılan İYİ PARTİ’nin kuruluşu,  11 Kasım 2017 tarihinde İYİ PARTİ Genel Merkezi Açılışı, 10 Aralık 2017 Tarihinde yapılan TÜZÜK KURULTAYI toplantılarına tüm ekibimle birlikte katıldım.
İYİ PARTİ’nin kuruluşunu müteakip daha çok ADANA il ve ilçelerinde partinin misyonu, vizyonu ve oluşumu ile ilgili ekip çalışmalarımı devam ettirdim.
Bu süreç içersisinde Metanet Culhaoglu İYİ PARTİ Adana  İl Başkanı olarak Genel Merkezimiz tarafından görevlendirildi.
Teşkilatlanma sürecinde Parti’ye katkı sağlama adına gerek kurucular kurulu üyeleri,  gerekse teşkilat’ta görev alan bazı yetkililer ile temas kurdum. Ancak; “Dükkan küçük olsun benim olsun” zihniyeti ve kendilerinde, kapasitemi ve özgüvenimi tehlike gören anlayış doğrultusunda şahsıma yönelik yapılan yersiz ve mesnetsiz tavır ve hareketler ile karşı karşıya kaldım. Haksızlığımın giderilmesi için Adana teşkilatı ile temasa geçerek girişimlerde bulunmuş isem de olumlu bir sonuç alamadım. İYİ PARTİ’ye zarar gelmemesi adına tüm bu yaşananlara sessiz kaldım. Çukurova İlçe Başkanlığı’na adaylığımı açıklamamı müteakip olumsuz ve şahsıma yönelik haksız uygulamalar karşısında tahammül sınırlarımızı daha da aşan İYİ PARTİ ÜYELİK KAYDIMIN SİLİNMESİ olayı neticesinde hayatı siyasetle geçen eşim  Ahmet Salih Kaya, 31.01.2018 günü gecesi ani bir kalp krizi geçirerek vefat etmiştir. Şahsıma yönelik yapılan haksızlıkların belge, ses ve görüntü kayıtları bende saklı kalmak kaydı ile hakkımı hukuki yollardan arama kararı aldım. Özellikle eşim AHMET SALİH KAYA’ya olan Saygım ve Sevgimden, ayrıca  Teşkilat ve Genel Merkez içerisinde bazı saygı duyduğum dostlarımızın ısrarlı talepleri doğrultusunda BELGELİ VE KAYITLI açıklamamdan ŞİMDİLİK feragat etmem gerektiği sonucuna vardım.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eniştesini ve Yeğenini Silahla Vurdu
Eniştesini ve Yeğenini Silahla Vurdu
“Okul Sütünden Tasarrufa Gülerler..”
“Okul Sütünden Tasarrufa Gülerler..”