Ünüvar: “Makam Sahipleri Ayrılırken İs Değil, İz Bırakmalı”

Ünüvar: “Makam Sahipleri Ayrılırken İs Değil, İz Bırakmalı”
Advert

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, AK Parti kadrolarının, oturduğu makamdan güç alan değil, o makama güç veren kadrolar olduğunu belirterek, “Onun için makam sahipleri ayrılırken is değil, iz bırakmalı” dedi.

AK Parti İmamoğlu 6. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan Ünüvar, sözlerine, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Ünüvar, “Allah şehitlerimize rahmet etsin, makamlarını âli etsin. Allah onları Peygamber Efendimize, bizleri de onlara komşu eylesin” diye konuştu. 

“ÜLKEYİ DAHA İLERİ GÖTÜRMEK DURUMUNDAYIZ”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye sınırında terörist unsurlara karşı yoğun bir mücadele içerisinde olduğunu vurgulayan Ünüvar, şöyle devam etti:

“İmamoğlu da bu mücadeleye kanıyla, canıyla ‘varım’ dedi. DSİ personeli Mahmut Pakyürek kardeşimiz ve uzman çavuş Halis Koca kardeşimiz rahmeti rahmana kavuştu. Bir kardeşimiz de gazi oldu, Allah ona da şifa versin. Mehmetçik sınırda bizim güvenliğimiz için çatışıyor ve ülkemizi her türlü tehlikeden korumak için yoğun bir gayret içerisindeler. Bizler de onların koruduğu, kolladığı bu ülkeyi daha ileriye götürmek durumundayız. Siyaseti bunun bir unsuru olarak görüyoruz. Yoksa siyaset, basit bir makam, mevki kazanma savaşı değildir. Herkes gelir, bir makama oturur ama herkesten bir şey kalmaz. Onun için AK Parti kadroları, oturduğu makamdan güç alan değil, oturduğu makama güç veren kadrolardır.”

“AK PARTİ’DE ESKİ, YENİ YOKTUR”

AK Parti’de hiçbir zaman eski, yeni olmadığını kaydeden Ünüvar, “Ben 2007’de ilk aday olduğumda Ahmet Bolat kardeşim ilçe başkanıydı ve sonra görevini tamamladı, kenara çekildi. Ama bu davadan hiç ayrılmadı. ‘Ben varım’ dedi. Daha sonra farklı ilçe başkanlarımız görev yaptılar. Ali Ekiz Bey ile de 3,5 yıl beraber çalıştık, pek çok seçimde yoğun gayretlerimiz oldu ve AK Parti’nin bayrağını bir adım daha ileri götürmek için o da çok uğraştı. İmamoğlu için çok gayret sarf etti. Ona hassaten teşekkür ediyorum. Ama partimiz, teşkilatımız ‘Ahmet Bolat, sen çok dinlendin. Haydi sahaya’ dedi” ifadelerini kullandı.

“MAKAM SAHİPLERİ İS DEĞİL, İZ BIRAKMALI”

Makam sahiplerinin, oturduğu makamdan ayrılırken geride is değil, iz bırakması gerektiğinin altını çizen Ünüvar, “İnanıyorum ki İmamoğlu’nda, Adana’da, farklı yerlerde bütün kardeşlerimiz çok yoğun iz bıraktılar. Zaten vatandaş olarak en temel görevimiz de bu değil mi? O yüzden sınırda şerefli Türk ordusunun mensuplarının kanıyla, canıyla koruduğu ve kolladığı ülkeyi bizim bilimde, teknolojide, sağlıkta sanatta daha ileriye götürmek gibi bir çabamız var. O yüzden siyaset bizim için hizmetin bir aracıdır. Allah tüm hizmet edenlerden ve hizmet edeceklerden razı olsun” dedi.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boydak: Sözünün Eri Belediye Başkanı...
Boydak: Sözünün Eri Belediye Başkanı...
Dersimliler Derneği Üyeleri Yemekte Buluştu
Dersimliler Derneği Üyeleri Yemekte Buluştu