Prof. Azmi Yalçın’dan Finallilere İyimser Öğütler

Prof. Azmi Yalçın’dan Finallilere İyimser Öğütler
Advert

Adana Final Okulları, öğrencilerini alanında uzman ve tecrübeli isimlerle buluşturmaya devam ediyor. Prof. Azmi Yalçın, tecrübesi ve enerjisiyle öğrencilere pozitif psikolojinin önemini anlattı. 

Adana Final Okulları klasiği olan "Tecrübeden Öğreniyoruz"söyleşisinde öğrenciler, Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi - Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Azmi Yalçın ile buluştu. Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Adana Final Okulları Genel Müdürü M.Turhan Orhan ve okul yöneticilerinin de katıldığı söyleşide Yalçın, sıcak ve samimi tavırlarıyla öğrencilere, "Pozitif Psikoloji ve Mutluluk" üzerine yapmış olduğu çalışmalarını ve tecrübelerini aktardı.

Dünya çapında mutluluk üzerine yapılan araştırmalardan örnekler veren Yalçın konuşmasında; “Koşulları, değiştirebileceklerimiz ve değiştiremeyeceklerimiz anlamında iyi değerlendirmemiz gerek. Bu anlamda “Geçmiş – Şimdi - Gelecek” zamanlamasında; geçmişimizde yaşadıklarımıza minnettar olup bağışlayabilmeyi, şimdide kalıp zevk ve haz dengesini iyi kurabilmeyi ve gelecek konusunda her zaman iyimser ve umut dolu olmayı başarabilmeliyiz” dedi.

Hayatta bir değer yaratmak için hazlara yatırım yapılması gerektiğini, bunun için de duygusal zeka anlamında kendimizi çok iyi tanıyıp geliştirmemiz gerektiğini anlatan Yalçın, kendimizi ve yeteneklerimizi iyi tanımazsak yanlış yerlerde zaman kaybederiz bu da bizi mutsuz eder diyerek sözlerini tamamladı.

Prof.Dr.Azmi Yalçın, samimi konuşmasının ardından öğrencilerin sorduğu soruları da yanıtladı. Kendisini okullarında ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getiren Kurucu Şevket Ertem de Prof.Dr. Azmi Yalçın’a teşekkür ederek günün anısına hediyesini sundu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eniştesini ve Yeğenini Silahla Vurdu
Eniştesini ve Yeğenini Silahla Vurdu
“Okul Sütünden Tasarrufa Gülerler..”
“Okul Sütünden Tasarrufa Gülerler..”