ATO’da Büyük Kapışma: FETÖCÜ’ler Temizlensin

ATO’da Büyük Kapışma: FETÖCÜ’ler Temizlensin
Advert
Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanlığını 10 yıl sürdüren ve yeniden ATO Başkanlığına aday olan Şaban Baş, odadaki FETÖCÜ’lerin 1 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan ATO meslek komitesi ve meclis üyelikleri seçimlerinde temizlenmesi gerektiğini söyledi.
FETÖ yapılanmasına karşı siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin mücadele ettiğini kaydeden ATO Başkan Adayı Şaban Baş,”Biz de yerelde ve kendi mesleki kuruluşumuzda bu örgüte destek verenleri temizlemeliyiz” dedi.
Baş, “Geçen ay yerel bir gazetede ATO Başkanı Atilla Menevşe ile ilgili FETÖ örgütüne destek olduğuna dair haber yayınlandığına dikkat çekerek, şunları söyledi:
“Gazetenin haberi aynen şöyledir:
ATİLLA MENEVŞE ŞİRKET ORTAKLIKLARINDAN AYRILDI
Adana Ticaret Odası Başkanı olan ve Adana 2.Sulh Ceza Mahkemesi’nin vermiş olduğu karar ile hakkında FETÖ/PDY’ye finans sağladığı gerekçesi ile yargılanmasının önünü açan karar ile geçtiğimiz günlerde muhatap olan Atilla Menevşe, Ak Metal ve Pınar Madencilik şirketlerindeki ortaklıklarından ayrıldı.
ATO’nun resmi internet sitesindeki bilgilere göre, Başkan Atilla Menevşe Ak Metal Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş’deki 8999 payı 4 Ekim 2017 tarihinde, Pınar Madencilik A.Ş’deki 142 bin sermayeli payını da 24 Kasım 2017 tarihinde devir etti. 19.02.1999 tarihinden beri hisse sahibi olduğu şirketteki payını iddiaların ortaya çıktığı ortamda devir etmesi dikkatleri çekti”
“Mevcut Başkan, bu iddialar karşısında adaylıktan derhal çekilmeliydi” diyen Baş, “Sayın Başkanın aklanmadan odadaki görevlerine devam etmemesi gerekliydi. Ayrıca Savcılık soruşturması ise sadece Başkana yönelik değil, tüm yönetim kurulu üyelerine yöneliktir. Hatta Cevdet Şeker isimli yönetim kurulu üyesi yurtdışına gitmiş olup, kırmızı bültenle aranmaktadır. Bu konuda üyelerimizin daha duyarlı olacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.
MENEVŞE’DEN ŞABAN BAŞ’A CEVAP...
Buna karşılık, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Şaban Baş’a hitaben yaptığı açıklamada ATO seçimlerine ilişkin yapılan açıklamaların, ne kişilere, ne de kentimize yarar getirmeyecek derecede bilgi kirliliğinden ibaret olduğunu belirterek, “Amacımız, 124 yılık Odamızın seçimlerini, tarihine yakışır şekilde centilmence tamamlamaktır” dedi.
Adana Ticaret Odası’nın 1 ve 7 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Meslek Komitesi, Meclis ve Yönetim Kurulu seçimlerinde tekrar aday olacağını açıklayan Atila Menevşe, yapılan basın açklamalarıyla gerek Adana kamuoyu, gerekse Odanın temelini oluşturan yaklaşık 26 bin üyeye saygısızlık yapıldığını söyledi.
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Adana Ticaret Odası olarak TOBB ve ilgili bakanlığın hazırladığı takvim çerçevesinde yapacağımız seçim için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 1 ve 7 nisan tarihlerinde gerçekleşecek seçimler öncesinde yapılan dayanaksız, hiç kimseye yarar getirmeyecek asılsız iddialarla algı yaratılmaya çalışıldığını üzülerek izliyorum. Hiç bir dayanağı bulunmayan, sadece bilgi kirliliği oluşturulması hedeflenen bu açıklamalarla, görev yaptığım süre içerisinde yükselttiğimiz çıtanın düşürülmesine asla izin vermeyeceğimin bilinmesini isterim. Yapacağımız seçimde, Meclisimize katılma hakkını elde eden herkes Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olabilir. Ben aday olurken, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldiğim Mayıs 2013 tarihinden bu yana ortaya koyduğum performansı baz aldım. Aday olacak diğer adayların da asılsız ve amacı belli olmayan iddialar yerine daha somut ve Adana Ticaret Odası’na katkı koyabilecek projelerle kendilerini ifade etmeleri gerektiğine inanıyorum. Hiç kimsenin birbirini engellemediği, tamamen eşit koşullarda gerçekleşmesi için çaba gösterdiğimiz bu sürece herkesin saygılı olmasını bekliyor, yapılan çirkin saldırıları kamuoyunun takdirine sunuyorum.”
 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız