Ceyhan’da AK Parti - CHP İttifakı

Ceyhan’da AK Parti - CHP İttifakı
Advert
Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası seçimi Türkiye'de bir ilkin yaşanmasına sebep oldu.
4 Mart Pazar Günü Ceyhan Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın konferans salonunda gerçekleşen Bakkallar ve Bayiler Odası seçimi çekişmeli geçti. Ak Parti Ceyhan Belediye Meclis üyesi, Ceyhan Kent Konseyi Başkanı olmanın yanı sıra 12 yıl ve 3 dönemdir Bakkallar ve Bayiler Odası başkanlığını yürütmekte olan mevcut başkan Selahattin Güler bu seçimde CHP ile el ele vererek rakibi olan İsmail Yıldız'ı 10 oy farkla yenmeyi başarabildi.
Katılımın yoğun olduğu 722 üyenin oy kullanıp, 14 oyun geçersiz sayıldığı seçimde, AKP'lilerin ve CHP'lilerin birlikte destek verdikleri mevcut başkan Selahattin Güler 359 oy alırken, bu ittifaka rağmen hayatı boyunca ilk kez seçime giren İsmail Yıldız 349 oy alarak seçimi 10 oyla kaybetti, Yıldız’ın çabası esnaflar ve Ceyhanlılar tarafından takdirle karşılandı.
MHP'li ve Ülkücü olmanın yanı sıra başarılı bir esnaf olan İsmail Yıldız siyasi görüşünü bir kenara bırakıp 4 yıl boyunca tek başına kapı kapı gezerek ve esnafın ayağına gidip "Esnafına sahip çık, biz bitersek, insanlık biter" sloganı ile tüm esnafın gönlünde taht kurmuştu. 
İddiaya göre bu durum karşısında AKP'li mevcut başkan Selahattin Güler seçimi kaybedeceğini anlayınca CHP'lilerle el ele verdi. 
Peki seçimi nasıl mı kazandı? 
Mevcut başkan Selahattin Güler aslında seçimde en büyük desteği Bakkallar ve Bayiler odası Başkan yardımcısı olarak yönetiminde yer verdiği Ahmet Tontu'dan aldı. Ceyhan'ın tanınmış esnaflarından Ahmet Tontu, mevcut başkan Selahattin Güler'e 10 oy farkla seçimi kazandıran isim oldu.
Ahmet Tontu'nun desteğiyle seçim kazanan Selahattin Güler “Seçimin kaybedeni yok, kazanan tüm esnaflarımız oldu” açıklamasında bulundu.
Öte yandan İsmail Yıldız, seçim sonrasında “Türkiye'de bir ilk Ceyhan'da gerçekleşti. Oda seçimine AKP ve CHP el ele verip müdahil olmuştur” dedi.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eniştesini ve Yeğenini Silahla Vurdu
Eniştesini ve Yeğenini Silahla Vurdu
“Okul Sütünden Tasarrufa Gülerler..”
“Okul Sütünden Tasarrufa Gülerler..”