Adi Suç mu, Terör Bağlantılı mı.?

Adi Suç mu, Terör Bağlantılı mı.?
Advert
ALİ PEKMEZCİ
Adana'da 3 Ocak 2018 günü bir taksi şoförünü öldürdüğü gerekçesiyle yakalanan bir apartmanda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan zanlıyla ilgili ilginç detaylar ortaya çıkıyor.. Zanlı Fuat D.’nin ABD konsolosluğuna ait aracı yakmasına karşın konsolosluğun ‘şikayetçi olmadığını beyan etmesi’ akıllarda soru işareti yarattı.. 
Sarıçam ilçesi Çiçekli Mahallesi'nde taksi şoförü Yaşar Özgan'ı (58) öldürdüğü öne sürülen ve polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalanan şüpheli Fuat D., (37) emniyetteki sorgusunda kendisinden ayrılan nişanlısı Nurten A'yı kaçırmayı ve  olumsuz cevap alması durumunda kızı ve ailesini öldürmeyi planladığını iddia etmişti..
Halbuki olayın perde arkası ve elde edilen deliller bundan farklıydı.. Adana polisi yaptığı çalışmada, Fuat D.'nin olay sabahı güvenlik görevlisi olarak görev yaptığı apartmana gittiğini, burada tartıştığı apartman yöneticisi Nadir A'nın evini ve otoparktaki 3 aracı ateşe vererek park halindeki bir aracı çalarak kaçtığını belirledi.. Daha sonra çaldığı araçla kaza yapan Fuat D'nin, izini kaybettirmek için 3 taksi değiştirdiği ve son olarak Yaşar Özgan'ın aracına bindiği tespit edildi.. 
Zanlının, şoför Özgan'a Sarıçam Çiçekli Mahallesi'nde bir restoranda kahvaltı yapacağını söylediği, olay yerine geldiğinde ise sürücüden cep telefonunu ve arabasını istediği, bunun üzerine çıkan tartışma sonucunda taksi şoförünü bıçakla öldürdüğü belirlendi.. Ancak zanlı yakalandığında sırt çantasındaki 3 tabanca, bir uzun namlulu silah ile bu silahlara ait mermiler, 4 bıçak, balta, kelepçe, çelik yelek, kask, dizlik ve 10 havai fişek olayın terör boyutu noktasında şüpheler doğurdu..
Daha da ilginci ABD’nin Adana konsolosluğu, kendisine ait aracı yakan Fuat D.’den şikayetçi olmadı..
Sanığın terör örgütü PKK ile bağlantılı olabileceği, bu örgütün ABD’nin himayesinde olması nedeniyle zanlıdan ‘şikayetçi olmadığı beyanında’ bulunduğu ileri sürülüyor.. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız