Hayırsever İşadamı Öncülük Etti, İmece Hayata Geçirildi

Hayırsever İşadamı Öncülük Etti, İmece Hayata Geçirildi
Advert

Adana’nın Yumurtalık ilçesine bağlı Yeşilköy’deki ilkokul, geçtiğimiz yılın son aylarına kadar harabe haldeydi. Öğrencilerin zor şartlarda eğitim gördüğü okulun yenilenmesi için hayırsever işadamı ve kanaat önderi Mehmet Güven imece çağrısında bulundu. Çağrıya uyan kadınlı erkekli yüzlerce köylü yağmur çamur demeden günlerce çalıştı, herkes kendi olanağınca katkı koydu ve eğitim yuvası yenilenerek öğrencilerin hizmetine açıldı.

Adana ve Mersin yöresinde yaptığı hayır işleriyle tanınan hayırsever işadamı ve kanaat önderi Mehmet Güven, Adana’nın Yumurtalık ilçesine bağlı Yeşilköy’ü ziyaret ettiğinde, Ganime Erzenci İlkokulu’nun içler acısı haline tanık oldu. Adeta harabeye dönen okulda, yüzlerce öğrencinin eğitim aldığını, onlarca öğretmenin zor şartlarda görev yaptığını gören Güven, okulun onarılması, yenilenmesi için katkı sundu. Güven, katkı sunmasının yanı sıra yöre insanına da imece çağrısı yaptı. Güven’in bu çağrısına kulak veren kadınlı erkekli yüzlerce köylü, yağmur çamur demeden günlerce çalıştı. Okulun onarımı ve yenilenmesi için kimi malzeme verdi, kimi işçilik yaptı, kimi yük çekti, kimi boya badana yaptı. Günler süren yoğun çalışmanın ardından Ganime Erzenci İlkokulu yenilendi, eğitime yakışır bir görünüm kazandı.

Ganime Erzenci İlkokulu’nun onarımının tamamlanması dolayısıyla okul bahçesinde bir tören düzenlendi. Törene, hayırsever işadamı, kanaat önderi Mehmet Güven’in yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut,  AK Parti ve CHP il yöneticileriyle köy sakinleri katıldı.

Törenin açılışında konuşan Okul Müdürü Aydın Özcan, okulun yenilenmesi için kurulan imeceye katılan vatandaşlara ve buna öncülük eden Mehmet Güven’e teşekkür etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, “Hayırsever vatandaşımızın yaptıkları toplumun diğer bireylerine örnek olmalıdır. Katkı sunanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Hayırsever işadamı, kanaat önderi Mehmet Güven de, ömrünü hayır işlerini adadığını belirterek, “Hayır işleri yapmak güzeldir. Bundan daha güzel ve anlamlı olan ise, herkesin bu çalışmalara kendi gücü oranında katılmasını sağlamaktır. Bu çalışmaya katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okul yönetimi tarafından, okulun onarılmasına katkı sunanlara plaket sunuldu.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Seçimde Sosyal Medya Belirleyicidir”
“Seçimde Sosyal Medya Belirleyicidir”
İŞ-KAD: Dünya Yuvarlak Değil Düzdür
İŞ-KAD: Dünya Yuvarlak Değil Düzdür