“Nevruz, Barış, Huzur ve Mutluluğa Vesile Olsun”

“Nevruz, Barış, Huzur ve Mutluluğa Vesile Olsun”
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, zorlu kış koşullarının ardından doğanın, yeniden uyandığı baharın gelişinin habercisi olan Nevruzun insanlığa ve dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu. 

CHP İl Başkanı Ayhan Barut Bahar bayramı olarak kutlanan “Nevruz” dolayısıyla yayımladığı mesajında Nevruz’un yüzyıllardır insanlar büyük anlam taşıyan özel bir gün olduğunu vurguladı. Nevruz’la kış mevsiminin sona erip, doğanın yeniden canlandığı bahar mevsiminin geldiğini belirten Barut, Nevruzla birlikte insanların umutlarının tazelendiğini kaydetti. 

Toplumdaki kutuplaşmanın, ayrışmanın hiç olmadığı kadar arttığına işaret eden Barut, Nevruz’un gerek Türkiye’nin gerekse dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu “Barış” ortamının tesis edilmesi konusunda bir başlangıç olması temennisinde bulundu. 

Barut, “Bu yıl da diğer Nevruzlarda olduğu gibi yaşama, mutluluğa, huzura, barışa, insanlığa dair umutlarımızı tazeliyoruz. Daha yaşanabilir bir ülke ve dünya özlemimizi gerçeğe dönüştürme mücadelesinde Nevruzun bir başlangıç olması, toplumdaki ayrışmanın son bulmasına, birlik-beraberlik duygularının güçlenmesine vesile olması dileğiyle halkımızın ve insanlığın Nevruz’unu kutluyorum” diye konuştu.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu