ADASO’da ‘Zeki Abi’ Farkı...

ADASO’da ‘Zeki Abi’ Farkı...
Advert
Adana Sanayi Odasında bugün 23 meslek grubu seçimi yapılıyor.. 
ADASO’nun başarılı başkanı, Adana ekonomi dünyasının ağabeyi Zeki Kıvanç, farkını seçimlerde de gösterdi..
Kıvanç, meslek gruplarına girmek isteyenleri bir platformda topladı, sağladığı konsensusla ortak liste hazırlattı.. Buna göre 23 meslek grubunun tamamında seçimlere üzerinde mutabakata varılmış tek listeyle gidiliyor.. 
 
BASIN AÇIKLAMASI 
 
Bu arada AKİB bünyesinde faaliyet gösteren Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği 2018 yılı Mart ayını 81,5 milyon dolar ihracat ile tamamladı. Ülke geneli tekstil ve hammaddeleri ihracatındaki payı ise % 9,7 oldu.
2018 yılı Mart ayı sektörel bazda ihracat rakamlarına göre; Türkiye tekstil ve hammaddeleri ihracatı, 2017 yılının eş değer dönemine kıyasla, %5 oranında bir artış kaydederek 792,3 milyon dolar olarak gerçekleşti. Sektörün Mart ayında Türkiye toplam ihracatındaki payı ise %5,2 oldu.  2018 yılı Mart ayında Türkiye’den en fazla tekstil ve hammaddeleri ihraç edilen ülkeler İtalya, Bulgaristan ve Almanya olarak sıralandı.
Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin 2018 yılı Mart ayında sektörel bazda ihracat rakamlarını değerlendiren Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, bir önceki yılın eş değer dönemine kıyasla sektör ihracatının Pazar gelişmelerini etkilemesi üzerine 81,5 milyon dolarlık tekstil ve hammaddeleri ihracatı gerçekleştirildiğini ve ülke geneli tekstil ve hammaddeleri ihracatındaki payın %9,7 olduğunu belirtti.
Kıvanç, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin 2018 yılı Mart ayında değer bazında ihracatı ürün gruplarına göre incelendiğinde; dokuma kumaşların %39 pay ile ilk sırada, örme kumaşların  %23 ile ikinci sırada, pamuk ipliğinin ise %16 ile ise üçüncü sırada yer aldığını ifade ederek, “2017 yılı Mart ayına kıyasla, dokunmamış kumaş ve eşyalar ile yün elyafı ihracatında değer bazında artış kaydedildi” şeklinde bilgi verdi.
Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri Birliği’nin 2018 yılı Mart ayında değer bazında ihracatı ülkelere göre incelendiğinde ise; İtalya’nın %15 pazar payı ile ilk sırada, Portekiz’in %5 ile ikinci sırada ve Tunus’un ise %5 ile üçüncü sırada yer aldığı bilgisini veren Kıvanç, “2017 yılı aynı döneme kıyasla Mısır, Pakistan ve Bangladeş’e oldukça önemli değer artışı yaşandığını dile getirerek, 2018 yılının ilk 3 ayında 226 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmenin oldukça önemli olduğunu sözlerine ekledi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Seçimde Sosyal Medya Belirleyicidir”
“Seçimde Sosyal Medya Belirleyicidir”
İŞ-KAD: Dünya Yuvarlak Değil Düzdür
İŞ-KAD: Dünya Yuvarlak Değil Düzdür