İsmet Atlı Ölümünün 4. Yılında Anıldı

İsmet Atlı Ölümünün 4. Yılında Anıldı
Advert

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu İsmet Atlı, vefatının 4.yılında anıldı

Vali Yardımcısı Ertaş: “Gençler; Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu İsmet Atlı’yı yakından tanımalı ve model olarak almalı”

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu, Adanalı İsmet Atlı vefatının 4.yıldönümünde İsmet Atlı Yatılı Güreş Eğitim Merkezi’nde yapılan törenle anıldı. Tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kastamonulu olduğunu ve kendi yöresindeki sporcuların da İsmet Atlı’yı yakından tanıyıp, kendilerine model aldıklarını söyleyen Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş törende yaptığı konuşmada, İsmet Atlı’nın Türk güreşinde önemli bir yere sahip olduğunu, genç sporcuların İsmet Atlı’yı yakından tanıyarak model almaları gerektiğini dile getirdi. Vali Yardımcısı Ertaş, İsmet Atlı’nın milli değerlere sahip çıkan örnek bir sporcu olrduğuna da dikkat çekti.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, İsmet Atlı’nın kendini güreşe adadığını, Büyükşehir Belediyesi olarak başta güreş olmak üzere sporun her alanında faaliyet gösterdikleri gibi katkı da sağladıklarını ifade etti.

Türk Güreş Vakfı Adana Şube Başkanı İlyas Karabulut, İsmet Atlı’nın 1960 Roma Olimpiyatları’nda finalde karşılaştığı, dünyaca ünlü İranlı Reza Tahti’yi yenerek, altın madalya sahibi olduğunu belirterek, “İsmet Atlı dünya ve olimpiyat şampiyonu olmasının yanı sıra iyi bir şair, gazeteci, at yetiştiricisi ve hepsinden öte hayırseverdi. Kendi adını verdiğimiz Güreş Eğitim Merkezi’nde şimdiye kadar 30 sporcumuz milli takıma çağrıldı. Bütün hedefimiz yeni İsmet Atlı’lar yetiştirmektir. Anma törenine katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

İsmet Atlı’nın kendisi gibi güreşçi olan milli sporcu Hüseyin Atlı, sporcu olması ve şimdiki yaşamında ağabeyinin kendisine büyük katkısı bulunduğunu belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

ESENDEMİR: “ADANA’DA İLK VE TEK ALTIN MADALYAYI İSMET ATLI KAZANDI”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana’dan dünyanın en büyük spor organizasyonu olan olimpiyatlara onlarca sporcu gittiğini, Cumhuriyet tarihinden bu yana sadece ilk ve tek altın madalyayı İsmet Atlı’nın kazandığını, bununla gurur duyduklarını kaydetti.

Esendemir, İsmet Atlı’nın yerinin doldurulamayacağını, bütün dileğinin İsmet Atlı Yatılı Güreş Eğitim Merkezi’nden milli takımlara yeni sporcular kazandırılması olduğunu dile getirdi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, İsmet Atlı ile gurur duyduklarını, Yüreğir Belediyesi olarak güreşe çok önem verdiklerini, güreş takımı oluşturduklarını, amaçlarının yeni İsmet Atlı’lar yetiştirmek olduğunu söyledi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kozan’da 3.4 Büyüklüğünde Deprem...
Kozan’da 3.4 Büyüklüğünde Deprem...
Bakan Yardımcısı Büyükdede Adana’da...
Bakan Yardımcısı Büyükdede Adana’da...