Bakan, Mağdureyi Çocuklarıyla Buluşturdu

Bakan, Mağdureyi Çocuklarıyla Buluşturdu
Advert

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın girişimiyle Hatay Valiliğinde gerçekleşen buluşmada, mağdur kadın D.B, 5 gündür görmediği 3 çocuğuna sarılarak gözyaşı döktü.

ÇOCUKLARA BAKANLIKTAN DESTEK SAĞLANACAK

Bakan Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada D.B. ve çocuklarına, Bakanlık tarafından bir yıldır sosyal ve ekonomik destek verildiğini belirtti.
D.B. ile ilgili haberlerin basına yansımasından sonra olayı, hukuk müşavirliği ve il müdürlüğü aracılığıyla yakından takip ettiklerini ifade eden Kaya, şöyle devam etti:

"KENDİ AYAKLARI ÜSTÜNDE DURUP ÇOCUKLARINA BAKACAK"

"İlk başta dede çocukları almak istememişti. Onunla ilgili bir sıkıntı yaşandığı için biz annenin talebi üzerine çocukları koruma altına aldık, misafir ettik onları. Şimdi anneyi zaten sosyal ekonomik destekle destekliyoruz. Bir ev tutacağız inşallah. Kendi ayakları üstünde duracak, çocuklarına bakacak. Biz hiçbir şekilde hiçbir evladımızın, Türkiye'de ekonomik yoksunluk sebebiyle ailesinden ayrılmasını istemiyoruz. Zaten bu amaçla verdiğimiz, sosyal ekonomik destek dediğimiz bir desteğimiz var. 108 bin çocuğumuzu ailesinin yanında sosyal ekonomik destekle destekliyoruz. Bu evlatlarımız da aslında sosyal ekonomik destekle desteklediğimiz bir ailemizdi. Desteğimizi devam ettireceğiz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Seçimde Sosyal Medya Belirleyicidir”
“Seçimde Sosyal Medya Belirleyicidir”
İŞ-KAD: Dünya Yuvarlak Değil Düzdür
İŞ-KAD: Dünya Yuvarlak Değil Düzdür