Karakaya’dan ‘Renk Körü’ İşsizler Ordusuna Destek!

Karakaya’dan ‘Renk Körü’  İşsizler Ordusuna Destek!
Advert
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, renk körlüğü olan gençlerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışabilmelerine imkân sağlanması gerektiğini söyledi.
MHP, GENÇ NÜFUSU ÇOK ÖNEMSİYOR
Milliyetçi Hareket Partisi, renk körlüğü bulunan genç nüfusun istihdam edilmesinin önündeki engellerin kaldırılması için verdiği mücadeleyi sürdürüyor.
MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, toplumda görülme oranı yüzde 8’lerde olduğu belirtilen renk körlüğü (Diskromatopsi) hastalığı bulunan vatandaşların da Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ve Türk Emniyet Teşkilatı’nda istihdam edilebilmeleri gerektiğini kaydetti.
KARAKAYA, İKİ YIL ÖNCE DE KANUN TEKLİFİ VERMİŞTİ
Bu konuda iki yıl önce de kanun teklifi hazırlayıp Meclis Başkanlığı’na sunan Karakaya, güncelliğini koruyan soruna çözüm bulunmasını istedi.
Karakaya “Doğuştan gelen ve günümüz imkânlarıyla tedavisi olmayan renk körlüğü hastalığı birçok ülkede engel olarak görülmemektedir. Hatta bazı ülkelerde renk körü olan kişiler, doğada gizlenebilen canlıları ayırtedebilme özeliklerinden ötürü birçok alanda özel olarak istihdam edilmektedirler.” ifadesini kullandı.
ON BİNLERCE GENÇ, MEVZUAT ENGELİNE TAKILIYOR
MHP Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, devamla “Ülkemizde ise on binlerce genç insanımız, özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ve Emniyet Teşkilatı’nda görev almak istemelerine rağmen, mevzuat engeline takılmaktadırlar. Oysa, nüfusumuzun en üretken kesimi içinde yer alan bu genç insanlarımızın, renkleri ayırt etmenin önemli olmadığı alanlarda çalışmaları sağlanabilir. Böylece, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı, daha çok iş talebini değerlendirebilecek, diğer taraftan ise renk körü olan genç insanlar, ‘engelli’ görülme rahatsızlığından kurtulabileceklerdir.” dedi.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kozan’da 3.4 Büyüklüğünde Deprem...
Kozan’da 3.4 Büyüklüğünde Deprem...
Bakan Yardımcısı Büyükdede Adana’da...
Bakan Yardımcısı Büyükdede Adana’da...