Geçmişten Günümüze Tıp Nasıl Değişti? Neden Değişti?

Geçmişten Günümüze Tıp Nasıl Değişti? Neden Değişti?
Advert

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından organize edilen Sürekli Mesleki Gelişim etkinlikleri kapsamında Tıpta İnsan Bilimleri Ders Kurulu konferanslarının ikincisi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hilmi Serdar Özbarlas, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Prof. Dr. Tunay Sarpel, Prof. Dr. Ufuk Özgü Mete, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Tıpta İnsan Bilimleri Kurulu’nun Konuğu Prof. Dr. Ali Ergur Oldu.

“Geçmişten Günümüze Tıp Nasıl Değişti, Neden Değişti?” konu başlıklı konferansın oturum başkanlığını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hilmi Serdar Özbarlas ile Merve Şahan yaptı. Konferansın konuşmacısı ise Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ergur oldu. 

Konferansın açılış konuşmasını yapan Sürekli Mesleki Gelişim Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kocabaş, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aktararak Tıpta İnsan Bilimleri Ders Kurulu’nun amacını; “Tıp öğrencilerinin hayata, bilime ve tıp uygulamalarına eleştirel bakmasını sağlamak.” şekilde açıkladı

“Bilgi Mutlak Değildir!”

Konferansın konuşmacısı Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ergur ise “Geçmişten Günümüze Tıp Nasıl Değişti, Neden Değişti?” konulu sunumunu yaptı. Prof. Dr. Ergur, disiplinlerarası diyaloğa önem verdiğini belirterek çok fazla bilgi üretildiğini ve derinlemesine bir uzmanlaşma ile karşı karşıya kalındığını söyledi. Bilginin mutlak olmadığını belirten Prof. Dr. Ergur, her çağ ve topluma göre bilginin farklılık gösterdiğini söyledi. Prof. Dr. Ergur öğrencilerin sorularını da yanıtladı. 

Konferans sonrasında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur tarafından şiir dinletisi sunuldu.

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Seçimde Sosyal Medya Belirleyicidir”
“Seçimde Sosyal Medya Belirleyicidir”
İŞ-KAD: Dünya Yuvarlak Değil Düzdür
İŞ-KAD: Dünya Yuvarlak Değil Düzdür