Pozantılı İşadamı Katiliyle Aynı Karede...

Pozantılı İşadamı Katiliyle Aynı Karede...
Advert
18 Mayıs 2017’de bir arkadaşıyla buluşmak için Adana’nın Pozantı ilçesinden Akçatekir’e gitmek üzere kendi otomobiliyle yola çıkan ve kendisinden bir daha da haber alınamayan işadamı Mesut Kar’ın katil sanıkları için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.
 
Adana'nın Pozantı ilçesinde iş adamı Mesut Kar'ı iple boğup öldürdükten sonra gömdükleri iddia edilen iki sanığın yargılandığı davada, mütalaasını sunan savcı, sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarını istedi.
YARGILAMA TARSUS’TA GERÇEKLEŞİYOR
Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilen duruşmaya "Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tasarlayarak öldürme, usulsüz ölü gömme, kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık, resmi belgede sahtecilik" suçlarından yargılanan tutuklu sanıklar Sezai Arısoy ve Arısoy'un yanında çalışan Suriye uyruklu İbrahim El Hasan ile öldürülen Mesut Kar'ın yakınları ve avukatları katıldı. Sanıklardan Arısoy söz alarak, kimseyi öldürmediğini ve öldürtmediğini savundu ve "Ben bu zamana kadar kimseye zarar vermiş değilim. Eğer benim bu cinayeti yaptığımla ilgili en ufacık bir delil varsa en ağır şekilde cezamın verilmesini istiyorum." dedi. Duruşma savcısı ise mahkemeye sunduğu mütalaasında, sanık Arısoy'un ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 12 yıl hapis, diğer sanık El Hasan'ın ise ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarını talep etti.
CİNAYETİN PERDE ARKASI
O dönem Mesut Kar için ailesi ‘kayıp’ başvurusu yaptı. Maktul bulunamayınca dosyayı da Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesindeki ‘Cinayet Büro Amirliği’ devraldı, olayı çözebilmek için ‘özel bir ekip’ kuruldu. 
İnşaat malzemeleri satan Kar’ın, telefon sinyalinin en son alındığı Akçatekir’de çalışmalarına yoğunlaştıran polis, genç işadamının en son görüştüğü ve kendisine 20 bin TL borcu olduğu belirlenen eski ortağı Sezai A.’yı gözaltına aldı. Kar ile görüştüğünü, ancak sonrasında yanından ayrılarak Adana’ya gittiğini anlatan Sezai Arısoy, kendisinin de işyerinden ayrılmadığını söyledi, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
 ‘112’Yİ ARADI DEŞİFRE OLDU
Olayla ilgili soruşturma sürerken, SIM kartı bulunmayan bir telefondan ‘112 Acil Servis Hattı’nı arayan bir kişi, kendisini ‘155 Polis İmdat Hattı’na bağlattı ve sonrasında da hakkında ‘kayıp’ başvurusu yapıldığını, ancak kafasını dinlemek için bir süre uzaklaştığını ve sonrasında eve geri döneceğini söyleyip, telefonu kapattı. Bu görüşme, özel ekibe bildirildi ve ses kaydı, Kar’ın eşi Gülşah Kar’a dinlettirildi.
 SES KAYDI KATİLİ ELE VERDİ
Genç kadın, söz konusu sesin eşine değil, kocasının ortağı Sezai A.’ya ait olduğunu söyleyince Arısoy yeniden gözaltına alındı. Kriminal Laboratuarı da sesin, yüzde 90 Sezai Arısoy’a ait olduğunu belirledi, ancak zanlı sorgusunda cinayeti inkar etmesine rağmen, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturmasını derinleştiren polis, katil zanlısının yanında çalışan Suriyeli İbrahim El Hasan’ı çapraz sorguya alınca vahşi cinayet de ortaya çıktı.
KAFA ÜSTÜ TOPRAĞA GÖMMÜŞ
El Hasan, “Sezai Arısoy, Kar’ı boğazına doladığı iple boğarken, kendisine engel olmaya çalıştım, ancak başaramadım. Sezai, daha sonra inşaat malzemeleri deposuna gidip, sonrasında iş makinesiyle geri döndü. Mezbahane yakınlarındaki ormanlık alanda çukur açan Sezai, Mesut Kar’ı kafa üstü atıp, sonrasında toprağa gömdü” dedi. Ancak, söz konusu bölgede Kar’ın cesedi bulunamadı. 
KATİLİYLE ORUCUNU AÇMIŞ
Sezai Arısoy yeniden sorguya alındı. Sorgusunda polise yakalanmamak için cesedin yerini değiştirdiğini itiraf etti ve sonrasında gösterdiği yerde Kar’ın cesedi bulundu. Adana Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemleri tamamlanan Kar, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Kar’ın, katiliyle aynı karede olduğu fotoğraflar da ortaya çıktı. Sezai Arısoy’un kullandığı araçta görülen Kar, bir başka fotoğraf karesinde ise, ailesiyle birlikte aynı iftar sofrasını paylaşıp, orucunu da birlikte açtığı görülüyordu.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kozan’da 3.4 Büyüklüğünde Deprem...
Kozan’da 3.4 Büyüklüğünde Deprem...
Bakan Yardımcısı Büyükdede Adana’da...
Bakan Yardımcısı Büyükdede Adana’da...