Tertip Komitesi, Emekçileri ve Adanalıları 1 Mayıs’a Çağırdı

Tertip Komitesi, Emekçileri ve Adanalıları 1 Mayıs’a Çağırdı
Advert

Adana'da DISK KESK TMMOB Adana BAROSU ve Adana Tabip Odasının oluşturduğu tertip komitesi üyeleri ve kurum temsilcilerinin katılımıyla 1 Mayıs mitinge çağrı amaçlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı Tertip komitesi başkanı Muzaffer YÜKSEL okudu. 

İŞ GÜVENCESİ, EMEK, BARIŞ, ÖZGÜRLÜK İÇİN,

OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ ve GÜZEL GÜNLER İÇİN HAYDİ 1 MAYIS’A!

1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarla kutlamak için hazırlıklara başladığımızı duyurmak amacıyla bugün bir aradayız.

Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle bu ülkeyi var edenler 1 Mayıs’ta buluşuyor.

Her sene olduğu gibi bu sene de, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemimizi 1 Mayıs meydanlarında haykıracağız.

Bu ülkenin emeğiyle yaşayan çoğunluğu, ülkenin yok sayılmak istenen gerçek sahipleri 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. 1 Mayısmeydanlarında işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimler, emekliler, işsizler; kadın erkek, genç yaşlı çocuk milyonlar buluşacak! Ve bu görkemli buluşmaları gerçekleştirmek için, tüm dostlarımızla kol kola, omuz omuza, örgütleyeceğimizi burada ifade etmek isteriz.

Açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkum edilenler, “geçinemiyoruz” diyenler, işsizler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

Çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar 1 Mayısmeydanlarında buluşacak.

Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, şekerini, deresini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

“Bu daha başlangıç” diyenler, “hayır” diyenler, “barış” diyenler, “adalet” diyenler 1 Mayısmeydanlarında buluşacak.

Emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, laiklik ve halkların kardeşliği 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.

Emeğini, yaşamını, doğasını, aklını, bedenini ve memleketi; sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar 1 Mayısmeydanlarında buluşacak.

Savaşa hayır barış hemen şimdi diyenler meydanlarda olacak,

Milyonlar OHAL ile dayatılan yeni rejimin karanlığına teslim olmayacağını 1 Mayısmeydanlarından görkemli bir biçimde ilan edecek.

Bu ülke için çalışan, emek veren ama en temel hakları yok sayılan milyonlar, yurttaş olduklarını hatırlatmak için, “Cumhur”un kim olduğunu göstermek için, birlik-mücadele ve dayanışma için buluşacak.

Milyonlar bir arada kazanacağımız rengarenk, güneşli güzel günlerin, emek ile kuracağımız geleceğin resmini çizmek için 1 Mayısmeydanlarında buluşacak!

Biz DİSK, KESK, TMMOB, ADANA TABİP ODASI ve ADANA BAROSU olarak sadece üyelerimizi ve bizlerle beraber 1 Mayısalanlarında olacağını ifade eden onlarca dost kurumu değil, bu ülkede emeğiyle geçinen ve yok sayılmak istenen herkesi, 1 Mayıs 2018 için ilan ettiğimiz emeğin demokrasi seferberliğine güç vermeye çağırıyoruz.

Adana’da 1 Mayıs Mitingi Uğur Mumcu (Gar Önü) Alanında gerçekleştirilecektir. Miting Saat:17.30’da başlayacak olup mitingimizin konuk sanatçısı Mustafa Özarslan’dır. Taleplerimizi ve türkülerimizi haykıracağımız mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz. 18.04.2018

Emeğimiz, ülkemiz, geleceğimiz için 1 Mayıs’a!

Eşitlik, özgürlük, kardeşlik, barış, laiklik ve demokrasi için 1 Mayıs’a! 

Güzel günler için 1 Mayıs’a!

Yaşasın 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü!

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu