Dilipak, Ceyhan’da Kriz ve Gerginlik Yarattı

Dilipak, Ceyhan’da Kriz ve Gerginlik Yarattı
Advert
Ceyhan Belediyesi tarafından düzenlenen Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’ın anlattığı “27 NisanE-Muhtırası ve Afrin Harakatı” konferansı Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Konferans öncesi İstiklal Marşı ve Türk Bayrağı krizi yaşandı
Murat Göğebakan Kültür Merkezinde Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından CHP’li grup Atatürk ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını talep etti. Ancak Abdurrahman Dilipak, İstiklal Marşı okunurken, sağına soluna bakınarak İstiklal Marşını adeta protesto etti.
Dilipak, “Kuran-ı Kerim kulaklarımızın pası silinsin diye okunmaz, İstiklal Marşı her yerde söylenmez. Salonu bayraklarla süsleyerek bayrağımızı bir yerlere taşımayız. İstiklal Marşı, saygı duruşu medeniyetin içini boşaltan şeylerdir. Herkese yaptırırsanız suyu çıkar. Bayrak, süsleme olarak kullanılır. 3 ay mahkumiyeti vardır. Öyle her yerde İstiklal Marşı okunmaz. Açarsınız yasaya bakarsınız, yasaya bakın, adam olun, insan olun” diye konuşmasını sürdürdü. 
Bu sözlerinin ardından, Abdurrahman Dilipak salonda bulunan CHP’lilerin tepkisiyle karşılaştı.  
CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar ve partililer buna tepki gösterip ayağa kalkarak salonu terk etti.
CHP’li grup salonu boşaltırken “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Türkiye Laiktir Laik Kalacak” sloganları attı.
CHP’liler salondan ayrılırken salondaki bir grup dinleyici de, “Ya Allah Bismillah Allahu Ekber” sloganlarıyla karşılık verdi. 
CHP’li grubunun salondan ayrılmasının ardından Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak “27 NisanE-Muhtırası ve Afrin Harekâtı” konferansını anlattı.
KADİR AYDAR: BİZ DE KENDİSİNİ SEVMİYORUZ
 
CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar, düzenlediği basın toplantısında “Ceyhan Belediyesi tarafından ilçemize konuşmacı olarak getirilen Atatürk, Cumhuriyet ve Kadın düşmanı Abdurrahman Dilipak’ın İstiklal Marşına ve Türk bayrağına olan düşmanlığına da şahit olduk. Kendisine gereken tepkiyi gösteren Ceyhanlı hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Vatanını ve milletini sevmeyen hiç kimseyi biz de sevmiyoruz” şeklinde konuştu.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu