Hazır Giyimciler Hayri Uğur’la Yola Devam...

Hazır Giyimciler Hayri Uğur’la Yola Devam...
Advert

 

AKİB Seçimli Genel Kurul Toplantıları, 18 Nisan 2018 tarihinde Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Genel Kurulu ile devam etti. 

Seçimli Olağan Genel Kurulların gündemini açılış, Genel Kurul Başkanlık Divanı’nın seçimi, Yönetim Kurulu çalışma raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması, bilanço ve gelir-gider hesaplarının incelenmesi ve onaylanması, Denetim Kurulu raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ibrası, müteakip yıl bütçe ve iş programlarının görüşülmesi ve onaylanması, yönetim kurulu başkanı ile yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile Akdeniz Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’ni TİM genel kurulunda temsil edecek olan delegelerin seçilmesi, dilek ve temenniler oluşturdu. 

- Hayri Uğur güven tazeledi

Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin seçimli olağan genel kurul toplantısında, mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Uğur’un hazırladığı liste kullanılan oyların tamamını alarak güven tazeledi.

Genel kurulda konuşan Uğur, emek yoğun yapısı, rakamlardan bağımsız olarak istihdama katkısı ve ülkeye bıraktığı katma değer itibarıyla en önemli sanayi kollarından birinin, hazır giyim ve konfeksiyon sektörü olduğuna vurgu yaparak, “Sektörümüz aynı zamanda küçük tesislerden, büyük üretim tesislerine kadar her büyüklükteki ünitelerde üretim yapabilen, bilgisayar destekli üretim sistemlerinin hızla gelişmekte olduğu, çevreye ve doğaya olumsuz etkisi olmayan modern bir sanayi koludur. Ayrıca markalaşmaya en müsait sektör olması ile de katma değerli ürün ihracına imkan tanımaktadır” diye konuştu.

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün Türkiye ve AKİB ihracatına da değinen Uğur, “Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nden siz değerli üyelerimizin katkıları ile 2017 yılında gerçekleştirilen ihracat ise 390 milyon dolar seviyesinde oldu ve bir o kadar da Mersin Serbest Bölgesinden ihracat gerçekleştirildi ancak gerçekleşen bu ihracat, ihracatçı birlikleri kayıtlarında yer almamaktadır. Dolayısıyla bölgemiz olarak yaklaşık 800 Milyon dolarlık ihracatı 2017 yılında gerçekleştirdik. Bunun yanında özellikle İspanya pazarındaki %60’lık büyümenin sürdürülebilir olması için daha çok çalışmalıyız.” dedi.

Verdikleri destek ve katılımlarından dolayı hazır giyim ihracatçılarına teşekkür eden Uğur, “Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu olarak, 2018 yılında da sizden gelecek öneriler doğrultusunda Ekonomi Bakanlığı ve TİM koordinasyonunda belirlenen ülkemiz ihracat hedeflerini daha üst seviyelere taşımak ve üyelerimizin dünya pazarındaki ihracat paylarının arttırılmasının sağlanması amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin 2017 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantıları 28 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecek.Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan seçimler sonucunda yönetim kurulu ve denetim kurulu şu firmalardan oluştu; 

 

YÖNETİM KURULU

 

BAŞKAN : UĞUR TEKSTİL SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

 

ASİL ÜYELER1- DOTEKS TEKSTİL VE GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

2- NES GİYİM SANAYİ TEKS.TİC.PAZ.LTD.ŞTİ.

3- AYTEK KONFEKSİYON TİC.PAZ.LTD.ŞTİ.

4- TAYFAN TEKSTİL SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

5- SÖZÜTEK GIDA KONFEKSİYON İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

6- HATKO DOKUMA TEKS.İNŞ.TAAH.TİC.LTD.ŞTİ.

7- ADALI TEKS. VE KON.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

8- PİBAY TEKSTİL SAN.TİC.A.Ş.

9- ORDEMA TEKS.PAZ.SAN.TİC.A.Ş.

10- JEOTEKS TEKSTİL İTH.İHR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

 

YEDEK ÜYELER1- BİRGİ BİRLEŞİK GİYİM İHR.DIŞ TİC.A.Ş.

2- TEKS-TEAM GIDA NAK.TEM.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

3- ATLAS GİYİM SAN.TİC.A.Ş.

4- HATEKS HATAY TEKSTİL İŞL.A.Ş.

5- İSKUR İPLİK KUMAŞ MENS.TİC.SAN.A.Ş.

6- TAHİR ÖZDEMİR

 

 

DENETİM KURULU

 

ASİL ÜYELER1- B FASHION TEKS.MAK.HED.EŞ.OYUN.SAAT. DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.

2- ERDEM ŞEN

3- SAMSAMA GRUP DIŞ TİC.VE İTH.İHR.LTD.ŞTİ.

 

YEDEK ÜYELER1- MAKİTEKS TEKSTİL İTH.İHR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

2- VİLDAN TORUN

3- ONAT GİYİM ARAŞTIRMA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu