Niyazi Göğer’e Destek Yağıyor

Niyazi Göğer’e Destek Yağıyor
Advert
13 Mayıs tarihinde yapılacak olan Adana Esnaf ve Sanatkârlar Birlik Başkanlığı seçimleri öncesinde mevcut yönetim karşısında liste hazırlayarak yarışlara katılacak olan Niyazi Göger’e Kozan, Ceyhan, Adana’nın merkez dahil, bütün ilçelerdeki esnaf odaları başkanlarından destek geldi. Başkan Niyazi Göğer bilindiği üzere Özel Halk Otobüsleri Başkanlığını başarıyla yönettiği biliniyor, esnafın sesi olan Göğer’e destek çığ gibi büyüyor. Adana Esnaf ve Sanatkarlar birlik başkanlığı seçimlerinde Niyazi Göğer’in ayak sesleri şimdiden duyulmaya başlandı.
13 Mayıs tarihinde yapılacak olan Adana Esnaf ve Sanatkârlar Birlik Başkanlığı seçimleri öncesinde mevcut yönetim karşısında liste hazırlayarak yarışlara katılacak olan Niyazi Göger’e Adana’nın bütün ilçeleri ve merkez ilçelerde ki esnaf başkanlarından büyük destek geldi. Halen Nihat Sözütek’in başkanlığını yaptığı birlik seçimlerinden önce ilçe ziyaretlerini sürdürüp oradaki oda başkanları ve yöneticilerle buluşan Birlik Başkan Adayı Niyazi Göger, esnafların sorunlarını çözerek onlara daha yakın olup esnaf odalarının hizmet çıtasını yükseltmek istediğini söyledi. Göger, Kozan, Ceyhan, karataş, ve diğer ilçelerdeki gördüğü ilgi ve alakadan da mutlu olduğunu ifade etti.
Göger burada yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi. ‘Esnaf ve sanatkârlarımız; ülkemizin ekonomik ve toplumsal hayatında vazgeçilmez mihenk taşlarından biri olup, üreten ve gelişen Türkiye’ de ekonominin temelini oluşturmaktadır. Ülkemizde gün geçtikçe sayıları artan ve bugün ise sayıları milyonlara ulaşan Esnaf ve Sanatkârlarımız toplumun ve ekonominin istikrar unsuru, orta direği konumundadır. İlimiz, ülkemizin tarımında, sanayisinde, ticaretinde ve bir bütün olarak sosyal ve ekonomik hayatında önemli bir potansiyele sahiptir.
Üzülerek ifade etmek isterim ki, Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimiz, gerek ilimiz, gerek sizler açısından üstlenmesi gereken vizyon ve misyonu gereği gibi üslenememekte, dolayısıyla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimizde bir değişim zamanı geldiğini gördüğüm için Birlik Başkanlığına aday oldum. Birliğimizde kutuplaştıran, ayrıştıran bir anlayışı değil tam aksine birleştiren bir anlayışı hakim kılacağız.
Odalarımızın siz değerli üyeleri! Sizler bizi bu göreve layık görürseniz, etkili bir yönetişim mantığıyla hareket edeceğiz. Sadece bazı kişilerin değil, bütün esnafın sürece katılacağı ve şehrimizin ticaret hayatını çok daha ileriye taşınmasına katkı sağlayan bir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği oluşturacağız. Bütün esnaflarımız ve odalarımızla Şehrimizin tüm Kamu Kurumları, Özel Sektör ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte hareket edip, istişareler yaparak, şehrimizin ticaretle ilgili birikimini, potansiyelini ve dinamiklerini hep birlikte harekete geçireceğiz.
Sizlerin sorunlarını çözmek için sadece yereldeki girişimlerimizle kalmayacağız. Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliği olarak tüm esnaflarımız, Meslek Odalarımız, birliklerimiz, federasyonlarımız ve çatı kuruluşumuz olan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu ile istişareler yaparak şehrimizin ticaret hayatını nasıl daha ileriye taşınacağı konusunda bir yol haritası çıkartıp, bir eylem planı oluşturulacağız. Belirlenen bu eylem planını da hayata geçirmek, esnaflarımızın sorunlarının çözmek için sürekli sahada olup, çalmadığımız kapı bırakmayarak, canla başla çalışacağız. Kapımız 7/24 saat bütün esnaflarımıza açık olacak. Amacımız; herkesin  sürecin içine katıldığı, birlikte konuşabileceği, birlikte karar alacağı ve birlikte yönetebileceği güçlü bir birlik oluşturup, siz değerli esnafımızı, şehrimizi hep birlikte ileriye taşıyabilmektir. Tek ses değil, esnaflarımızla birlikte çok ses olacağız” diyerek birlik başkanlığına aday olduğunu tekrarladı.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevkin: 7 Bin 700 Jeoloji Mühendisi İşsiz
Şevkin: 7 Bin 700 Jeoloji Mühendisi İşsiz
Onkoloji Sempozyumunun İlki Adana’da Yapıldı
Onkoloji Sempozyumunun İlki Adana’da Yapıldı