İHH Adana İl Hizmet Binası Açıldı

İHH Adana İl Hizmet Binası Açıldı
Advert

İHH - ADYAR Adana İl Temsilciliği Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı. Adana İnsani Yardım Derneğinin (ADYAR), İHH Adana İl Temsilciliği, Adana Kızılay Caddesi Ulu Camii Karşısında hizmete giren dernek hizmet binasının açılışına,  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Said Demir, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, İl Müftüsü Hasan Çınar, İl Dernekler Müdürü Recep Kurtoğlu, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Mavi Marmara Dernek Başkanı İsmail Yılmaz, Vakıflar Bölge Müdür Vekili Ahmet Develi, AK Parti  Seyhan ilçe başkanı Ahmet Akan ilebirlikte çok sayıda gönüllü ve yardımsever katıldı.

Açılış töreni ’Gazzeli Hafız Hüsam El Haffar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı ardından İHH – ADYAR Adana İl Başkanı Mahmut Eraslan Açılış ve selamlama konuşması yaptı.

Eraslan; Şuan açılışını gerçekleştirdiğimiz kurumumuzun genel merkezi İHH Dünyanın bir çok yerinde yetimhaneler mescitler su kuyuları sağlık merkezleri kurmaya devam ediyor, giyim sağlık hijyen gıda gibi bir çok çeşitli yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Sadece doğal afet yokluk ile sınırlı değil yardım çalışmalarımız vahşi batının yıkıp yaktığı yerlerin imar, inşası için savaş bölgelerinde iyilik insanlık ümmet için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yardım yaparken din dil ırk ayrımı yapmıyor mazlumun dinini sormuyoruz. “Allah iyilik yapanları sever “Eraslan şöyle devam etti, malum önümüz Ramazan Adana ’da yaşayan yetim anneleri yolumuzu gözlüyor, yetimlerimiz şimdiden bayramlık bekliyor çeşitli ülkelerden İhtiyaç sahibi misafirlerimiz var onlara bu ramazanda gereken desteği vereceğiz. Ramazan ayı münasebetiyle 107 ülke ve bölgede kumanya dağıtımı ve iftar programlarımız olacak.34 ülke ve bölgede 58.670 yetim çocuğa bayramlık kıyafet giydirilecek. Arakan’lıkardeşlerimize Ramazan kumanyası dağıtım için bizde Adana’dan iki arkadaşımızı Bangladeş’e gönderiyoruz. Allah iyilik yapanları sever “diyor Ramazanın bereketinden hep birlikte istifade etmek üzere sizi iyiliğe davet ediyor iyiliğe tekrardan hoş geldiniz diyorum. İyi ki varsınız..”dedi.

Daha sonra İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Said Demir söz aldı.

"Bugün dünyada 33 yetimhanemiz, 100 bin civarı hamiliğini üstlendiğimiz yetimimiz var. Maalesef yetim ve yardım denildiği zaman İslam dünyasında hala Müslümanlar akla gelmiyor. Siz yetime sahip çıkarsanız Ömer Muhtar olur. Ömer Muhtar, Osmanlı'nın kurduğu bir yetimhanede yetişmiş yetim. Libya'nın İtalyanlardan kurtulmasına vesile olur, halkın kahramanı, lideri olur. Mazluma, yetime, mağdura sahip çıkıp çıkmamak bizim tercihimiz ama sonucuna katlanmamız gereken bir tercih."

Adana il müftüsü Hasan Çınar’ın yaptığı dua ve plaket taktimi ile açılış merasimi sona erdi.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Vali Demirtaş Karne Sevincini Paylaştı
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu
Tatilcilere ‘Kış Şartları’ Uyarısında Bulunuldu