Koray Sarısaçlı ve Hastanelere Naylon Faturalar..

Koray Sarısaçlı ve Hastanelere Naylon Faturalar..
Advert
 
ALİ PEKMEZCİ 
 
Furkan Vakfı'na düzenlenen son operasyonda, Adana’da asgari ücretle bir markette çalışan üyelerinin 8 yılda bankadaki hesap hacminin 80 milyon lira olduğu tespit edilirken, sorgularının ardından adliyeye sevkedilen 25 zanlıdan 5’i (aralarında Alpaslan Kuytul da var) tutuklanmıştı.. 
Kayyum atanan vakfa yönelik elde edilen bilgiler doğrultusunda evlerde polisin yaptığı aramalarda dergi, CD, hard disk ve evrak ele geçirildi; şüphelilerin, vakfın kayıtdışı para trafiği kontrol eden kişiler olduğu öğrenildi.. 
Gözaltına alınan ve bir markette asgari ücretli görünen Gürbüz K.'nın hesapları incelemeye alındı.. Polis, yaptığı araştırmada asgari ücretli Gürbüz K.'nın hesaplarına 8 yılda 80 milyon liralık işlem hacmi olduğunu ortaya çıkardı..  
Ama sözkonusu haberin bundan çok daha önemli bir ayrıntısı vardı ve gözden kaçırılmak üzereydi.. 
KİLİT İSİM: KORAY SARISAÇLI..
Furkan Vakfı’nın kayıtdışı kasası olan tutuklu işadamı Koray Sarısaçlı’nın banka hesaplarında sürekli yer değiştirildiği ortaya çıkarken operasyondan çok kısa süre önce de paraları bankadan çektiği anlaşıldı..
Peki Koray Sarısaçlı kim.?
Kendisi Adana’daki birçok özel hastaneye sarf malzemesi alımı ve laboratuvar hizmeti veren biri.. Yakından tanıyanlar, sağlık sektöründeki faaliyetlerini dul kızkardeşinin üzerinden yürüttüğünü ifade ediyor.. 
Koray Sarısaçlı, Adana’daki özel hastanelere şirketi aracılığıyla sarf malzemesi-laboratuvar hizmetleri adı altında yüklü miktarda fatura kesmeye devam ediyordu.. Ta ki bu operasyonda deşifre olup tutuklanıncaya kadar.. Bundan sonrası savcılığın görevi; Sarısaçlı’nın faaliyetleri kimlere, nereye kadar uzanıyor.?
Bilmenizde yarar var; Furkan Vakfı’nın mali ayağının soruşturmasında buna dair tüm evraklar şu anda cumhuriyet savcılığının elinde.. 
Her ay kestiği milyonlarca liralık faturalar naylon mudur, bu yüzden hakkında Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunanlar olmuş mudur.? Sarısaçlı hastanelere farklı şirketlerden de fatura kesmiş midir.?
Son haftalarda adı sıkça anılan milletvekili aday adayı ile nasıl bir bağlantısı olabilir.?
AHMET ZEKİ GÜRKAN-MALİYE-SGK..
Mutlaka ve titizlikle soruşturulması gerekenleri aktarmaya devam ediyoruz.. 
Koray Sarısaçlı ruhen Furkancı olarak bilinse de maddiyat noktasında FETÖ ile yakınlığı söz konusu..
FETÖ/PDY tutuklusu eski Adana emniyet müdürü Ahmet Zeki Gürkan döneminde elini kolunu sallaya sallaya birtakım işler çevirdiği öne sürülüyor.. Adeta yelkenlerini şişirdiği o günlerde poliste, maliyede, SGK’da her dediğini yaptırdı.. 
Peki, o yıllarda FETÖ Adana’da etkin miydi, kuşkusuz etkindi.. 
Adana polisi bu olayı araştırmakla operasyonun sadece mali boyutunu değil terör bağlantısı boyutunu da irdelemiş olacaktır.. Furkan’ı soruştururken karşısına FETÖ/PDY çıktığında Adana polisi hiç ama hiç şaşırmamalı..
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevkin: 7 Bin 700 Jeoloji Mühendisi İşsiz
Şevkin: 7 Bin 700 Jeoloji Mühendisi İşsiz
Onkoloji Sempozyumunun İlki Adana’da Yapıldı
Onkoloji Sempozyumunun İlki Adana’da Yapıldı