Anneler Günü Kutlaması Adana Huzurevinde de Gerçekleşti

Anneler Günü Kutlaması Adana Huzurevinde de Gerçekleşti
Advert
Vali Mahmut Demirtaş, Anneler Günü dolayısıyla Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Programa Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, kamu ve sivil tolum kuruluşu temsilcileri ile huzurevi sakinleri katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, annelerin ailedeki yerine işaret ederek, yaşlılar başta olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladığını söyledi.

Vali Mahmut Demirtaş ise, yaptığı konuşmada “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Anneler Günü kutlama programına hoş geldiniz diyor; sizleri saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlandığını hatırlatan Vali Demirtaş,  “Yılın 364 gününe bedel bir gün, Anneler Günü... En kıymetlilerimizin, en özel günü... Siz elleri öpülesi annelerimiz başta olmak üzere, sizlerin şahsınızda tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Değerli büyüklerim, karşılıksız sevginin kaynağı annelerimiz, hayat, Allah'ın insanoğluna bağışladığı bir mucizedir. Bu mucizenin başkahramanı ise annelerimizdir. Annelerimiz, hayat mucizesinin bahşolunduğu ilk andan itibaren, can içinde can taşımaya başlayan kutsal varlıklardır. Öyle ki evladına sadece biyolojik bir bağ ile bağlı kalmayıp ona sevgi, şefkat gibi ancak bir annede en mükemmel şeklini görebileceğimiz kutsal duygularla bağlanır ve bu bağlılık duygusunu, ömrünün sonuna kadar bir an olsun eksilmeye mahal vermeden sürdürür. Değerli büyüklerim, sonsuz merhamet kaynağı annelerimiz, yaşadığı vatana "Anadolu" adını koymuş, "Cennet annelerin ayağının altındadır" Hadis-i Şerifini kendisine şiar edinmiş bir milletin evlatlarıyız. Bu iki durum dahi, aziz milletimizin "annelik" kavramına atfettiği kutsiyeti görmek açısından kâfidir. Onlar, engin hayat tecrübeleri ile bizleri kötü niyetli kişilerden koruyan, dualarıyla üstümüzü örten, görünmez zırhlarımızdır” ifadelerini kullandı.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevkin: 7 Bin 700 Jeoloji Mühendisi İşsiz
Şevkin: 7 Bin 700 Jeoloji Mühendisi İşsiz
Onkoloji Sempozyumunun İlki Adana’da Yapıldı
Onkoloji Sempozyumunun İlki Adana’da Yapıldı