Eczacılar Şehir Hastanesi’nde Buluştu

Eczacılar Şehir Hastanesi’nde Buluştu
Advert

Bilimsel Eczacılığın  179. Yılı 

ADANA/ Bilimsel Eczacılığın 179. yıl dönümünde Adana  Şehir Hastanesi’nde  görev yapan eczacılar bir araya geldi. Düzenlenen törene katılan kurum yöneticileri, özverili çalışmalarından dolayı ezacıları kutladılar.

Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Muhammet Mirgan Polat, İdari Mali İşler Müdürü İlhan Ulu, Kalite ve Destek Hizmetleri Müdürü  Nuri Karslıoğlu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülcan Ademoğlu ile müdür yardımcılarının katıldığı bu özel günde eczacılara çeşitli hediyeler verildi.

Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Muhammet Mirgan Polat, programda yaptığı konuşmada, eczacılık mesleğinin geçmişinin insanlık tarihi kadar eski olduğuna dikkat çekti. 

1839 yılında Askeri Tıp Okulu’nda ilk eczacılık sınıfının açılmasının Bilimsel Eczacılığın başlangıcı olarak kabul edildiğine işaret eden Polat, “Eczacılarımız, sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez unsurlarının başında geliyor. Eczacılık hizmetlerini gece gündüz demeden özverili bir şekilde yürüten tüm eczacılarımızın bu özel günlerini kutluyorum.”dedi.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10 Genç Hukukçu Cübbesini Giydi
10 Genç Hukukçu Cübbesini Giydi
TOEFL’da Yüzde 100 Erkan Koleji Başarısı
TOEFL’da Yüzde 100 Erkan Koleji Başarısı