Aralarına Buz Dağları Girdi...

Aralarına Buz Dağları Girdi...
Advert
 
27. Dönem Adana ve Akdeniz Bölgesi milletvekili aday listesini Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk’a teslim eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kurmaylarıyla kapandı, listelere son şeklini veriyor.. 
Ankara’da gelişmeler bu yöndeyken; 
İYİ Parti il teşkilatını kurduktan sonra istifasını verip 24 Haziran’da yapılacak olan erken genel seçim için milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Metanet Çulhaoğlu ile genel merkez arasında soğuk rüzgarlar estiği ileri sürülüyor.. 
Akşener’in, il başkanları başta olmak üzere teşkilat üyelerinin milletvekili aday adaylığına sıcak bakmadığını yüzlerine karşı söylediği biliniyor.. 
Buna rağmen aday adaylığı başvurusunda bulunan teşkilat yöneticilerine Meral Akşener’in soğuk davrandığı ve listelerin hazırlanmasında bunun en önemli faktörlerden biri olacağı kaydediliyor..
Metanet Çulhaoğlu’nun bu nedenle listenin geri sıralarına düşebileceği, hatta listeye hiç konulmayabileceği iddialar arasında..
İYİ Parti kulislerinden edinilen bilgilere göre ikinci bir kadın milletvekili aday adayı daha ön plana çıktı..
Şule Gök Tüdeş..
Yüksek İstişare Kurulu üyesi Doç. Dr. Tüdeş Karadeniz Teknik Üniversitesi eski rektörlerinden, Ergenekon Davası sanığı Prof. Dr. Türkay Tüdeş’in eşi..
Bilindiği üzere daha önce İYİ Parti GİK üyesi Nihal Ağca’nın adının da ön planda olduğunu yazmıştık.. Kozanlı olan Ağca 2015’de MHP’den İstanbul 1. Bölge 10. sıra adayı olmuş ancak meclise girememişti.. 
Ağca ve Tüdeş ikilisinin birden ilk beşte yer alması sürpriz sayılmamalı.. 
Adana İYİ Parti’de milletvekili aday listesinin ön sıralarında yer alması beklenen diğer isimler Remzi Oğuz Yılmaz ve Sertaç Durak.. 
Bu arada İsmail Koncuk’un Adana listebaşı olacağını hatırlatmaya gerek bile duymuyoruz.. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”