Erdoğan Adana’yı Gençliğe Teslim Etti

Erdoğan Adana’yı Gençliğe Teslim Etti
Advert
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs’ta yaptığı konuşmada “Kılı kırk yaralım diyoruz ve bu listelerimizin içerisinde 18, 19, 20 yaşında gençlerimiz de olsun istiyoruz. Kazanacak yerlerde olan şu anda 20, 21, 22 yaşında gençlerimiz de var” diyerek gençliğe verdiği önemi vurgulamıştı.
Bu bağlamda AK Parti Adana milletvekili aday listesinin 7. sırasında yer alan Muhammed Aksoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği genç isimler arasındaydı. 
Erdoğan, Adana’da gençliği temsilen Muhammed Aksoy’u listeye aldı. 
AK Parti’nin yüz akı, başarılı isimlerden Muhammed Aksoy 2012-2015 yılları arasında Seyhan ilçe gençlik kolları başkanlığı, 2014-2018 yılları arasında Seyhan Belediyesi meclis üyeliği, 2015-2018’de de  AK Parti Genel Merkez MKYK üyeliği, Teşkilat Başkan Yardımcılığı, Doğu ve Güneydoğu Bölge Koordinatörlüğü yaptı. 
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen gençler ve sporcular ile iftar programında şöyle konuşmuştu:
“İstiklalimizin sembol gününün, istikbalimizin teminatı olan gençlere armağan edilmiş olmasının rastgele bir tercih olmadığını belirten Erdoğan, “Milletlerin özgürlük davaları ancak nesilden nesile aktarılabilirse anlamlıdır. Malazgirt Zaferi'nden bugüne kadar bu coğrafyada verdiğimiz mücadelelerin tamamı sonraki nesillere daha güçlü, güvenli, müreffeh bir ülke bırakmak içindir. Sultan Alparslan Malazgirt'te zafer kazandığında 40'lı yaşlarının başındaydı, Osman Gazi bir cihan devletine dönüşecek beyliğini kurduğunda 20'li yaşlarındaydı, Sultan Mehmet İstanbul'u fethettiğinde 21 yaşındaydı, Mustafa Kemal 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak bastığında 30'larının sonundaydı. Görüldüğü gibi tarihimizde iz bırakan büyük isimlerin önemli bir bölümü genç veya genç sayılabilecek yaşlarda bu büyük başarıları elde etmişlerdir. Merhum Arif Nihat Asya’nın dediği gibi (Delikanlım, işaret aldığın gün Ata'ndan yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan. Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın. Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın)”
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”