Hızlı Tren Köprüsü’nde Kod Hatası...

Hızlı Tren Köprüsü’nde Kod Hatası...
Advert
 
Adana-Mersin arasını 25 dakikaya düşürecek olan hızlı tren projesinde beklenmedik proje ihmali.. Adana Valiliği civarındaki köprü çalışması öngörülemeyen kod farkı hatası yüzünden durdu..
Eski köprü baz alındığında 2,5 metre olarak hesaplanan kod farkının, yapımı devam eden yeni köprüde 5 metre olması gerekiyordu.. Çünkü yeni köprünün oturduğu zemin eskisine göre en az 2 metre daha yüksekti.. 
Ancak Devlet Demiryolları’nın projesinde bu öngörülemedi.. 
DDY ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle proje hatasının giderilmesi için çalışmalar başlatıldı.. Kazı çalışmaları sonucu iki köprü arasındaki kod farkı eşitlenmiş olacak, proje kaldığı yerden devam edecek.. 
MHP’li KARAKAYA GÜNDEME GETİRMİŞTİ.. 
MHP  Adana  Milletvekili Mevlüt Karakaya, Adana-Mersin hızlı tren hattı çalışmalarına ilişkin soru önergesi hazırlamış ve sorularını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına iletmişti. 
"Akdeniz bölgesinin iki önemli ve büyük şehri olan Adana ile Mersin arasındaki günlük yolcu trafiği hayli yoğundur. Karayolu dışında ulaşımın önemli bir kısmı yolcu trenleriyle sağlanmaktadır. İki kent arasındaki yolcu tren sefer sayısı zaman zaman yetersiz kalmakta ve Hızlı Tren Hattı Projesi’nin ne zaman biteceği konusunda bekleyiş devam etmektedir." şeklinde açıklamalarda bulunan Karakaya ayrıca, "Adana-Osmaniye-Kahramanmaraş-Gaziantep ve Hatay hatlarında da Hızlı Tren Projesi’nin ne zaman hayata geçirileceği merak edilmektedir." diyerek, 18 Nisan 2018’de şu soruları sormuştu:
1) Adana-Mersin arasındaki günlük yolcu tren sefer sayısı kaçtır, artırılacak mıdır?
2) Adana-Mersin ve Adana ile anılan komşu iller arasındaki Hızlı Tren Hattı Projesi hangi aşamadadır, ne zaman bitirilmesi planlanmaktadır?
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak