Boydak ve Ceyhan, Bakan Çelik’i Ağırladı

Boydak ve Ceyhan, Bakan Çelik’i Ağırladı
Advert
Ceyhan İlçe Belediyesi ve Ak Parti ilçe teşkilatının seçim bürosunda düzenlediği sahur programına katılan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, sandıktan çıkan iradeye darbe yapmaya çalışanlara yine Türk milletinin sandıkta cevap vereceğini söyledi.
Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak ve Ak Parti İlçe teşkilatının düzenlediği sahur programına katılan Bakan Çelik, Adana Milletvekilli Tamer Dağlı, İl Başkanı Fikret Yeni, Milletvekili Adayları Sevil Can ve Erol Kahraman ile İnönü Bulvarı Çamlıyol üzerinde bulunan seçim bürosunda vatandaşlarla sahur yaptı. 
24 Haziran öncesi sandığın önemine değinen Bakan Çelik, "Sandığa ve milletin iradesine güvenenler Türkiye için iyi işler yaptılar, Türkiye'nin iradesini doğru bir şekilde inşa ettiler"dedi.
 
 
BÜYÜK MİLLETİMİZ SANDIKTA CEVABI VERECEK
Sahura gelen vatandaşlara seslenen Bakan Çelik, "Geçmişte birileri sandık dışında Türkiye'de yönetime gelmeye çalıştı, yakın zamanda bunu tecrübe ettik. Elinde ekonomik gücü olan Türkiye'yi yönetmeye kalktı, elinde silah olan Türkiye'yi yönetmeye kalktı, askeri darbelerle Türkiye'yi yönetmeye kalkanlar oldu, ama büyük milletimiz büyük bir devlet tecrübesiyle, tarihin içerisinden süzülen, Türkiye'nin işlerinin nasıl yoluna koyulacağını hep sandıkta gösterdi. Bazıları sandığı ortadan kaldırmaya kalksa da, bazıları sandığı manufule etmeye kalksa da, bazıları sandığın iradesini bölmeye yada sandıktan çıkan iradeyi çalmaya çalışsa da büyük milletimiz binlerce yıllık devlet tecrübesiyle her zaman için sandığın gücüyle, sandığın yol göstericiliğinde ülkemizim gücünü tain etti, her zaman da doğruyu yapmıştır. Bakıyoruz Türkiye'de demokrasi tartışmalarının başladığı günden beri tahmin yapanlar, siyasi mühendislik yapanlar, siyasi mütaitlik peşinde koşanlar, yıkım müteahitliği yapanlar her zaman yanıldılar" ifadelerini kullandı.
Sandığın bu ülkenin en büyük gücü, kuvveti olduğuna değinen Bakan Çelik, "Çünkü sandık Türkiye'nin sahibinin siz olduğunuza, patronunun siz olduğunuza karar vermektir. Sandık dışında darbelerle terör yoluyla Türkiye'yi yolundan vazgeçirmeye çalışanlara en büyük dersi vermektir. Türkiye'yi yolundan çevirmeye çalışanlara, yolunda geriletmeye çalışanlara en büyük dersi, cevabı sandıkta vereceğiz" diye konuştu.
Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak ile samimi bir şekilde sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Çelik, vatandaşlarla sahur yaptıktan sonra ilçeden ayrıldı. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de 405 Bin Suriyeli Çocuk Doğdu
Türkiye’de 405 Bin Suriyeli Çocuk Doğdu
Adana'ya Yeni Bir Hastane Daha Yapılacak
Adana'ya Yeni Bir Hastane Daha Yapılacak