İYİ Parti’ye Seçim Kurulu’ndan Yaptırım

İYİ Parti’ye Seçim Kurulu’ndan Yaptırım
Advert
Seyhan İlçe Seçim Kurulu, aldığı bir kararla İYİ Parti’nin Adana’da parti bayraklarının yanında Türk Bayrağı koyduğu ‘afiş çalışması faaliyetini’ yasaklamıştı.. Buna benzer bir kararı Ceyhan İlçe Seçim Kurulu da aldı.. 
MHP il teşkilatının yaptığı itiraz başvurusunu değerlendiren Seyhan İlçe Seçim Kurulu, YSK’nın konuya ilişkin 298 sayılı kanunun 58. maddesindeki kararı bağlamında Adana Valiliğine yazı yazılarak Türk bayraklarının yerinde kalmasını ve İYİ Parti bayraklarının indirilmesi yönünde görüş belirtmişti.. 
Benzer karar AK Parti’nin başvurusu üzerine Ceyhan’da da alındı, ayrıca Adana’daki birçok ilçede de aynı itirazlarda bulunuldu.. 
Sözkonusu Seçim Kurulu kararlarının uygulamaya konulması bekleniyor.. Uygulamanın durdurulması ve bu afişlerin toplatılması için Adana Valiliğine yazı gönderilecek.. 
YSK’nın ilgili kararı “Sadece siyasi partilerin seçim bürolarının ön cephesine Türk bayrağı asılabilir.. Belirtilen yer dışında Türk bayrağının afişleri konulması yasak kapsamındadır” diyor..
Sadece bu kadar da değil.. Seçim Kurulları kentin merkezi yerlerinde ve kavşaklarında trafiği tehlikeye atan, görüntü kirliliği yaratan tüm afiş ve pankartların toplanması yönünde de karar aldı..
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Abdi Sütçü MYO’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat
Abdi Sütçü MYO’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat
Felçli Hasta 1.5 Ayda Yürütüldü
Felçli Hasta 1.5 Ayda Yürütüldü