Sözlü ve Çetin’den Vahşete Tepki...

Sözlü ve Çetin’den Vahşete Tepki...
Advert
MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Sakarya Sapanca’da yaşanan  ve köpeğin ölümüyle sonuçlanan hayvan vahşetine duyarlılık gösterdi.. 
Başkan Sözlü “Köpekler her daim dosttur, vefalı hayvanlardır, hisleri kuvvetlidir, sevgi ve şefkate hemen karşılık verirler.. Böylesine masum bir hayvanı sevmek yerine işkence etmek ne diye.? 
Sakarya Sapanca’da ki bu insanlık vahşetini şiddetle kınıyorum.!” dedi.. 
CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de vahşete karşı tepkisini şöyle dile getirdi:
“Bir köpeğin başını hiç okşamamış, hiç bayram şekeri dağıtmamış, çocukla çocuk olmamış gibi kötüsünüz.!  Sevinince kötüsünüz, korkunca kötüsünüz, korkunçça ve korkakça kötüsünüz.! #HayvanaŞiddetSuçtur”
DHA’da yer alan habere göre, geçtiğimiz gün Sapanca Yüzevler Mahallesi’nde ormanlık alandaki köpekleri beslemeye gidenler, bir köpeğin yerde kıvrandığını gördü.. Yavru köpeğin bacakları ve kuyruğunun kesildiğini gören hayvanseverler büyük şok yaşadı..
Köpek, Sapanca’da Veteriner Hekim Onur Çakmak‘a götürüldü.. Onur Çakmak köpeğe müdahalede bulundu. Köpeğin bacakları bandaja alınarak tedavisi için İstanbul’da bulunan hayvan hastanesine gönderildi..
Hayvan hastanesinde yavru köpeğin tedavisini veteriner Berktuğ Çiftçi üstlendi.. Yavru köpeğe yapılan işkencenin ‘bir insan’ tarafından yapıldığını söyleyen Çiftçi, köpeğe yapılanları görünce şok olduklarını aktardı.. Ancak köpek kurtarılamadı..
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak