Mustafa Çay Yeniden Makamında...

Mustafa Çay Yeniden Makamında...
Advert
MHP’den Pozantı Belediye Başkanı seçildikten sonra FETÖ/PDY davasında tutuklanıp tahliye edilen, ardından da beraat kararını alan Mustafa Çay dün görevine iade edildi, bugün de makamına oturdu.. 
Çay’ı önemli gününde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Büyükşehir bürokratlara yalnız bırakmadı..
Mustafa Çay, kurulan bir kumpasa kurban gittiğini ifade ederek, “Ben temiz bir Çay’ım.. Mustafa Çay’ı kirletmeyi başaramadılar.. Onlardan hesap soracağım.. Pozantı’ya hizmet aşkım ölene kadar devam edecek” dedi.. 
DAVADA NE OLMUŞTU?
Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki birçok duruşmaya, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği görevden alınan tutuksuz eski Belediye Başkanı Mustafa Çay ile ağabeyi Nurettin Çay ve avukatları katıldı. Bir duruşmada tanık E.Ö. dinlendi. Petrol İstasyonu’nda çalıştığını ifade eden E.Ö., patronu A.A.’nın yanına Devlet Hastanesi Başhekimi’nin geldiğini ve aralarında konuşurlarken Çay ve ailesi hakkında konuşmalarına tanık olduğunu söyledi. E.Ö., “Aralarında ‘Mustafa Çay gitti. Çay sülalesi bitti. Bunlara Fetöcü dersek belediyeyi Mustafa Çay’dan temizleriz. Mustafa Çay’ı bitiririz’ gibi konuşmalar geçti” dedi. Ayrıca, patronu ile başhekimin bir telefon numarası verip İzol soy isimli bir kişiyi de aratarak, “İşyerine bir paket bıraktık” dedirterek telefonu kapattırdıklarını da anlattı. Daha sonra, telefon açtığı kişi hakkında FETÖ’den işlem yapıldığını söyledi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak