Adana Baro Başkanı İkisini de Andı...

Adana Baro Başkanı İkisini de Andı...
Advert
Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, gezi olayları sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz ile Adana’da olayları önlemek isterken altgeçit inşaatından düşerek şehit komiser Mustafa Sarı’yı andı..
Küçük’ün açıklaması:
“Gezi protestoları sırasında Eskişehir’de 2 Temmuz 2013’te polisler ve eli sopalı esnaf tarafından dövüldükten sonra beyin kanaması geçiren ve 8 günlük yaşam mücadelesinin ardından 10 Temmuz’da yaşamını yitiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ı, vefatının 5. yılında rahmet ve özlemle anıyoruz.
19 yaşında bir gencimizin kaybı ile içinde insan sevgisi barındıran herkes derinden bir acı yaşamıştı.
Güzel ülkemizin tüm gençlerinin düşlerindeki özgür dünyayı kurabilmeleri için bu acı olaylar bir kez daha yaşanmamalıdır.
Güler yüzlü fotoğraflarıyla bizlere bakan Berkin Elvan'ı (14), Ahmet Atakan'ı (22, Ethem Sarılısülük'ü (26), Abdullah Cömert'i (22), Medeni Yıldırım'ı, (18) Mehmet Ayvalıtaş'ı (20) ve Adana’da Gezi Parkı olayları sırasında gösterilere müdahale ettiği sırada, alt geçit inşaatından düşerek hayatını kaybeden Komiser Mustafa Sarı'yı da rahmetle anıyoruz.
Farklılıklarımızı zenginlik görüp hiçbir ayrım gözetmeden hep birlikte kimsenin ötekileştirilmediği, barış ve kardeşliğimizin tesis edildiği, aydınlık ve güneşli günlerin geleceği umuduyla baskılara, antidemokratik uygulamalara karşı duranları ve bu uğurda yaşamlarını yitirenleri asla unutmadık, unutmayacağız.
Saygıyla sunarız.
ADANA BAROSU BAŞKANLIĞI”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak