"Cin Çıkarıyoruz" Diyerek 2 Milyon Dolar Topladılar...

Advert

Büyü bozma bahanesiyle 2 milyon lira civarında haksız kazanç sağladıkları iddiasıyla tutuklanan çift yargı önünde  

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar T.Y.Y. ve eşi Ö.Y. ile bazı müştekiler ve taraf avukatları katıldı. 

Sanık T.Y.Y'ye büyülü, cinli ve hastalıklı kişileri iyileştirdiği, manevi gücüyle birçok hastayı seanslar ve uygulamalar yaparak iyi ettiği, bazı kadınlara uyuşturucu vererek cinsel istismar suçunu işlediği, onlardan cinlere okutmak bahanesiyle "rızk" adı altında para aldığı yönündeki iddiaları soruldu.

T.Y.Y, müştekilere "büyü bozma" veya "cin çıkarma" seansları düzenlemediğini bakım yaptığını öne sürerek, "Cinim olsa buraya getirir herkesi etkilerdim." dedi.

E.O'dan iki yılda yaklaşık 2 milyon lira aldığı suçlamasını da kabul etmeyen T.Y.Y, "Kendisine sadece suyla yaptığım bakım nedeniyle belirli aralıklarla bana zorla paralar verildi. Bazen de borç olarak para aldım. Bu rakamların toplamı 400 bin lira kadar. Paranın 200 bin lirasını iade ettim." diye konuştu. 

T.Y.Y. hakkındaki cinsel istismar suçlamalarını da kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

Tutuklu sanıklardan T.Y.Y. hakkında "dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık", "cinsel saldırı" ve "işkence ile eziyet" suçlarından 24 yıl, eşi Ö.Y. hakkında ise "dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan 7 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak