“CHP’nin Tüzüğü Tek Adam Tüzüğü”

“CHP’nin Tüzüğü Tek Adam Tüzüğü”
Advert

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk defa televizyonda açıklamalarında bulunuyor.

Satırbaşları;

"Anketlerde benim ismim önce çıktığı için aday oldum. Birinci tura çatı adayla girmek matematiğe aykırı.

Destek açıklaması

Sayın Genel Başkanla ilgili en ufak bir şikayetim yok.Aradı beni sordu. Çok ciddi emek harcadılar, ter döktüler. Örgüt çok çalıştı, bir iki can sıkıcı olay oldu. Yeterince maddi destek aldım. Bağışların hepsi harcandı.

Kampanya süreci

Meydanlarda çok genç vardı. Olağanüstü bir kampanyaydı. Bana oy verdiler o konuda sıkıntı yok. Bir şeyi kırdık 41 yıl sonra 30 barajını aştık.

"Ben bitti demeden bu iş bitmez"

Ben bitti demeden bu iş bitmez. Hazırlık süreci var. Önümüzdeki seçime hazırlıklarla girmeliyiz.

"Apolet tartışmasını fazla uzattım"

Hatalarımız neler biliyorum. Apolet tartışmasını fazla uzattım. Daha fazla miting yapmalıydım. Enerjimin hepsini harcamamışım. Bir 20 gün daha zamanım olsaydı farklı olabilirdi.

O gece yaşananlar

O gün karayolu ile oyumu kullandıktan sonra geldim. Biz bu seçim ikinci tura kalır dedik. Ben parti rozetimi çıkardım, genel merkezden izlemem doğru olmaz dedim. Konuşma yapmam gerekecekti. İkinci turda diğer partilerden oy isteyecektim. Otelin bir katını kiraladık. Sadece ailem ve bize yardımcı olan arkadaşlarımın gireceği bir kattı.

17.00'da neden YSK'ya gitti?

17.00'da otel ile YSK arasındaki mesafeyi ölçmek için gittim. 7 dakika sürüyordu. YSK'da bulunan arkadaşımız alınan kararlarda bir sıkıntı olmadığını söyledi. İnsanları neden çağırayım?

"Biraz mantığımızı zorlayalım"

YSK'nın TV'lere, partilere verdiği bilgiler var, partiden gelen bilgiler var. Partiden gelen bilgileri Engin Altay takip ediyordu, onun göreviydi. O sırada "Muharrem İnce kaçırıldı" denildi, beni kimse tehdit etmedi. Biraz mantığımızı zorlayalım. Ben bu milelte bir söz verdim, asla yalan söylemeyeceğim. Yaşar Tüzün geldi, "Abuk sabuk iddialar var, konuşma mı yapsan" dedi. Altay, "YSK, sonuçlarını bekleyelim" dedi. O sırada daha kimse açıklama yapmamıştı.

İsmail Küçükkaya açıklaması

Sosyal medyada bu dedikoduların olduğunu bilsem açıklama yapardım. Altay'ı dinledim. Aday olan kişi arkadaşlarını dinlemeli. Orada bir hatam oldu, gazeteci arkadaşıma mesaj attm. Hata İsmail'in değil, benim. YSK'da bir oyun olmadı.

54 yaşında bir cumhurbaşkanı adayı, ailesinin, 9 aylık gelininin, partili arkadaşlarının yanında böyle bir şey olur mu? Çıkamayacak vaziyette olabilir miyim? Ben nasıl bir durumdaydım anlatayım, önümde kağıtlar, televizyonlar, sıfır bir telefon elimde, televizyon kanalları açık...Emeğimize hakaret ediyorlar.

Kılıçdaroğlu ile yemekte neler yaşandı? 

Ben koltuk meraklısı değilim. Uçaktan indiğimde aramızda kullandığımız telefondan arandığımı gördüm. Yemek yiyelim dedik, eşimi de çağırdı. Gazeteci beni aradı 16.00'da nerede yemek yiyeceksiniz? dedi. Daha o sırada davet edilmemişti.Kocaman bir masaydı. Masaya vurmak falan mümkün değildi. Özel bir odaydı. Fotoğraf çekilmesin diye orası seçilmişti sanırım. Bu yemek bir siyasi yemekti. Orada bulunan 4 kişi dışında kim ne söylerse yalan söylüyordur. Kılıçdaroğlu'nun oğlunun düğününü de konuştu. Bütün cumhuriyet güçleri yeniden yapılanmak zorunda. Yüksek maaşlı bürokrat konumundalar şu anda.

Kılıçdaroğlu'na onursal başkanlık teklifinde bulundu. Yenilenmemiz lazım. 1 milyon genci üye yapmalıyız, kadrolarımızı yenilemeliyiz. "Sizinle yarışmak istemiyorum. Beni genel başkan yapın, mitinglere başlayalım" dedim. Kılıçdaroğlu masaya vuracak tarzda biri değil. Korumalar dışarıdaydı. Bu neden açıkladım. Siyasi bir şeyler konuştuk. Milletin hakkıdır bunu öğrenmek. Basına açıklamalıydık  ben olsaydım öyle yapardım.
CHP'nin yapısal sorunları var, bunu çözmemiz gerek, toptan bir yönetim anlayışını değiştirelim. Üyeler söz sahibi olmadığı sürece sorunlarımızı çözemeyiz. Kılıçdaroğlu aday olsaydı sorusunun cevabını vermem.

"CHP'nin tüzüğü tek adam tüzüğü değil mi?"

Dipdalga oldu. 50 günde bu kadar oldu. Zafer hazırlıktır. CHP'nin tüzüğü tek adam tüzüğü değil mi? Tüzük değişmeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak