69 Milyon Liralık Borçlanma Yetkisi!

69 Milyon Liralık Borçlanma Yetkisi!
Advert
Adana Büyükşehir Belediyesi yönetimi Devlet Bahçeli Köprüsü için müteahhide para ödemek amacıyla ASKİ Genel Kurulu’nda 69 milyonluk yeni bir borçlanma yetkisi aldı.. 
Büyükşehir Belediye Meclisi ve ASKİ Genel Kurulu, Başkan Hüseyin Sözlü başkanlığında toplandı.. ASKİ Genel Kurulu’nda tek maddelik borçlanma yetkisi görüşüldü.. 
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Şaban Acar, Devlet Bahçeli Köprüsü için geçen yıl nisan ayında 240 milyon liralık bir kredi talebi olduğunu hatırlattı.. Talebin mecliste onaylanmasının ardından borçlanmaya yönelik yazıyı Mayıs ayında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne gönderdiklerini hatırlatan Acar, Aralık ayına kadar bir gelişme yaşanmadığını belirterek, “Talep yazımıza red verdiler.. Metro borcundan dolayı borç stoğunun yüksekliğinden bahsettiler. Oysa 2015 yılında, Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakan olduğu dönemde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin metro borcunun borç stoğundan sayılmayacağına yönelik bir Bakanlar Kurulu kararı var. Bu Bakanlar Kurulu kararına rağmen kredi talebine onay verilmedi..” şeklinde konuştu.. 
Acar, 240 milyonluk  hak ediş olduğunu dile getirerek belediyenin öz kaynaklarıyla 45 milyon lira ödediklerini bildirdi.. Acar, “Müteahhit çok sıkıntıda bir an önce de bitirmek istiyor.. Gün geçtikçe demire, çeliğe gelen zam var.. İhale bedelinin kat be kat üstüne çıktı.. Fazla zarar etmemesi için bizden böyle bir talebi oldu.. 240 milyondan vazgeçtik 69 milyonu onaylatıp müteahhiti rahatlatmak istiyoruz.” dedi.. 
Yeni borçlanma yetkisi meclisten geçti..
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Eczacılar: İlaç Temininde Zorlanıyoruz
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak
Ülkücü Şehidin Adı Ceyhan’da Yaşatılacak